To bylo hodně lákavé. První krok svěřencům Jana Kováře vyšel a vítěze základní části Turnov opět šokoval. Když i napotřetí dospělo utkání do prodloužení, rozhodl střelec Matěcha.

O den později se však hrálo podle not hostů, kteří sérii vyrovnali. Rozhodnout se tak musí v závěrečném pátém utkání, které definitivně vyluští postupovou tajenku.

Turnov – Chomutov 6:5 pp (2:1, 1:0, 2:4 – 1:0)

Chomutov je sice favoritem, vývoje jednotlivých zápasů ale potvrzují, že papírové předpoklady ne vždy dokumentují také reálný stav věci. I tentokrát rozehrál utkání lépe Turnov, který se díky Seidlovi a Matysovi dostal do dvougólového trháku. Do přestávky sice snížil Chocholoušek, ale do poslední třetiny se vstupovalo za stavu 3:1. Domácí hala s takřka 250 diváky bouřila a hnala hráče za výhrou.

V poslední dvacetiminutovce se ale strhlo pořádné drama. Osm minut před koncem bylo srovnáno na 4:4, zelenočerní však měli znovu díky Seidlovi, jenž dovršil hattrick, opět navrch. Chomutov však má však ve svém středu také kanonýra, a tím je Chocholoušek. Právě tento hráč duel ještě jednou (a naposledy) stav.

Zápas dospěl potřetí k remíze. V prodloužení pak rozhodla hned úvodní střela z čepele Matěchy. Turnov se v sérii dostal do vedení 2:1 a rázně nakročil k postupu mezi nejúspěšnější čtyři.

„Z naší strany to bylo doslova vítězství silou vůle. Měli jsme tentokrát více štěstí než soupeř. Chtěl bych za výbornou atmosféru poděkovat fanouškům," pochvaloval si trenér Turnova Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 2. Seidl (Matěcha), 9. Matys (Havlín), 27. Matys (A. Palatínus), 44. Seidl (Matěcha), 54. Seidl (Erler), 62. Matěcha (Erler) – 10. Pastor, 42. Pastor, 45. Turek (Šarša), 52. Novotný (Fiala), 57. Chocholoušek (Fiala). TJ Turnov: Suchomel – Hejduk, Bursa, Havlín, Seidl, Erler, Němeček, Salaba, A. Palatínus, V. Palatínus, Pala, Matys, Matěcha, Kolomazník.

Turnov – Chomutov 5:9 (3:5, 1:1, 1:3)

O den později ale měl navrch hostující tým. Skóre otevřel už ve 3. minutě, následně využil neskutečné šestibrankové přestřelky v rozmezí 9. až 15. minuty. Trestal hrubky v obraně domácích a vedl už 5:1. Ve druhé fázi zřídka vídané šestiminutovky se sice Pojizerští vzchopili a dvěma góly korigovali, jejich pozice však nebyla příliš růžová.

Další průběh už nebyl tak hektický, obraz hry se vyrovnal. A to Turnovu nehrálo do karet. Chomutov měl náskok a hlídal si výši skóre, hostitelé marně bušili na jeho defenzivní vrata.

V závěrečné třetině navíc soupeř třemi góly definitivně rozhodl o výhře a srovnal stav čtvrtfinále. Za stavu 2:2 se nyní pojede pro třetí bod do Chomutova. Zde se ve středečním souboji musí už definitivně rozhodnout o postupujícím do semifinále.

„Zápas jsme si prohráli v první třetině. Tolik individuálních chyb nesmíme v takovém utkání udělat. Následně nás brzdila vlastní nedisciplinovanost. Zbraně ale rozhodně neskládáme," burcuje své svěřence Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 9. Matěcha (Erler), 14. V. Palatínus (Matys), 15. A. Palatínus (Matys), 32. V. Palatínus (A. Palatínus), 48. A. Palatínus (V. Palatínus) – 3. Štěrba (Fokt), 9. Pastor (Štěrba), 10. Chocholoušek (Pačmag), 10. Chocholoušek (Dudek), 11. Dudek (Fiala), 31. Fokt (Dudek), 41. Pastor, 53. Pastor (Fokt), 55. Štěrba (Pastor). TJ Turnov: Suchomel – Hejduk, Bursa, Havlín, Seidl, Erler, Němeček, Salaba, Antonín Palatínus, Vojtěch Palatínus, Pala, Matys, Matěcha, Kolomazník.