Druhou volejbalovou ligu nyní čeká volný víkend, a tak si budou moci všechny týmy srovnat priority a potrénovat na rozhodující část sezony. O vítězi skupiny není zřejmě pochyb. Jablonec nad Nisou soutěži vévodí suverénně a už od podzimu je na prvním místě. V sobotu sice tamní tým daroval dva body zachraňujícím se Domažlicím, ale příliš mu to vadit nemusí.

Vzpoura celků ze spodku tabulky pokračovala i tentokrát. Malá Skála získala tři body, Domažlice, jak již výše sděleno, dva a volejbalisté Mladé Boleslavi si zápasy rovnoměrně rozdělili s týmem z hlavního města.

Turnov - Modřany 1:3 (-13, -19, 16, -23)

Podle papírových předpokladů měly být zápasy hodně vyrovnané. A to se také potvrdilo. Vloni stříbrné Modřany si odvezly tři body, stejná porce zůstala u Jizery, a tak se v boji o letošní bronz nic nezměnilo.

Turnov ale jakoby ještě v dopoledním zápase spal, když na jeho kontě svítilo manko 0:2 na sety. Velmi špatným výkonem dostali hráči soupeře do psychické výhody. Hra domácích se začala lepšit od třetího dějství, které svěřenci Jana Šimůnka vyhráli. Na bod ale nakonec nedosáhli.

„Výrazně pomohl střídající Maier a po přeskupení sestavy se konečně tým dostal do obrátek. Měli jsme naděje na zisk bodu, ale ve čtvrtém setu se skóre překlápělo z jedné strany na druhou. Kvůli několika nepřesnostem v koncovce se nám nepodařilo utkání dotáhnout alespoň do tie-breaku," okomentoval prohrané utkání trenér.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Melich, Kovář, Charousek, Lukavec, Vacík. Libero: Vojta. Střídali: Maier, Hůlek, Strnad, Koláčný.

Turnov - Modřany 3:1 (18, -22, 16, 24)

Do druhého utkání nastoupili turnovští hráči s odhodláním zvítězit a udržet si sedmibodový náskok před sokem. Od začátku utkání diktovali tempo zápasu a bez problému získali úvodní set.

Strojové tempo pokračovalo i po změně stran, ale koncovku získali hosté a vyrovnali. Ve třetí sadě ale bylo vše zpět v úvodních kolejích. Turnov v klidu zakončoval výměny, dovolil Modřanským jen 16 vítězných míčů a pojistil si jeden bod.

„Převahu jsme měli i ve čtvrtém dějství, ale za stavu 23:21 jsme si vybrali slabší chvilku a soupeř si sérií tří bodu vypracoval setbol. Ten jsme vzápětí odvrátili a celé utkání nakonec dovedli do vítězného konce. Výborně v obou utkáních zahrál matador Lukavec, v odpoledním zápase mu zdatně sekundovali Melich s Folprechtem," okomentoval odvetné utkání trenér TJ Zikuda Turnov Jan Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Maier, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík. Libero: Vojta. Střídali: Charousek, Hůlek, Strnad, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

Malá Skála - Netolice 3:0 (23, 22, 15)

Z počátku kalendářního roku beznadějně poslední Malá Skála se poměrně nečekaně vzmáhá. Otázkou je, zda se dokáže prokousat alespoň na osmé místo, které by zaručovalo možnost záchrany. Nyní na tuto pozici ztrácí sedm bodů a do konce soutěže zbývá odehrát šest kol.

Proti v tabulce pátým Netolicím začali domácí Sokolové skvěle. Získali úvodní set a nakročili za dalším překvapením.

„Slušnou přihrávkou i důrazným útokem jsme nepustili soupeře do výrazného vedení. Koncovky prvního a druhého setu jsme získali ve svůj prospěch a třetí sada už byla jednoznačná," potvrdil kvalitní výkon trenér domácích Petr Preisler.

Netolice nezískaly ani set. V závěrečném dílu si připsaly jen 15 vyhraných míčů a ztratily celý zápas po nejjednoznačnějším průběhu 0:3.

Sokol Malá Skála: Novák, Holubec, Krňák, Zítko, Heřman, Pastuch. Libero: Lukáš. Střídal: Hampl.

Malá Skála - Netolice 1:3 (-18, -23, 18, -16)

Odpolední utkání zastihlo soupeře z jižních Čech už v lepším rozpoložení. V úvodním setu byl největší rozdíl ve hře týmů hlavně na příjmu podání. Netolice ho získaly po jednoznačném průběhu. I druhé dějství mělo podobný průběh, domácí ho dovedli sice do dramatické koncovky, v ní ale měli více štěstí znovu hosté.

Až ve třetím setu se nám podařilo dostat do tempa, které do té doby určovali hráči z Netolic. Ovšem hned ve čtvrtém dějství se vše vrátilo do starých kolejí, hosté si přesvědčivě došli pro výhru. My jsme jim však úlohu vlastními chybami poměrně usnadnili," řekl k odvetnému utkání trenér Preisler.

Ostatní zápasy: Jablonec n. N. - Domažlice 3:2 a 3:2, Liberec - Chabařovice 3:0 a 3:1, Mladá Boleslav - Praga 3:1 a 1:3. Příští kolo (9. 10. 3.): Domažlice - Turnov, Modřany - Malá Skála, Netolice - Mladá Boleslav, Praga - Liberec, Chabařovice - Jablonec n. N.