Mnichovo Hradiště A – Vysoké nad Jizerou A 3:0 (31, 15, 19) a 2:3 (20, -22, 20, -22, -15)

S odhodláním prolomit dlouholetou smůlu na palubovce posledního nastoupili volejbalisté Vysokého k sobotním zápasů v Mnichově Hradišti. V nekompletní sestavě však hosté první zápas nezvládli. V prvním dějství sice měli tři setboly, které však nezvládli a i v dalších setech byli úspěšnější domácí, kteří utkání pohodlně vyhráli.

Po odpolední přestávce se hosté prezentovali aktivnější hrou. Po dramatickém průběhu dokázali dovést zápas do tie-breaku. V něm vedlo Vysoké už 14:8 (!), ale domácí vyrovnali. O to větší úlevu Vysočtí zažili, když za stavu 17:15 pro sebe definitivně utkání rozhodli.

Vysoké n. J.: P. Adametz, J. Bocheňský, A. Čemák, J. Nechanický, O. Pastorek, J. Rydval, J. Smutný, M. Štikar.

Turnov A – Stráž nad Nisou A 3:0 (17 , 22, 16) a 3:0 (12, 17, 26)

Další jasné vítěství si připsali hráči Turnova A. Vedoucí tým tabulky kráčí za celkovým prvenstvím mílovými kroky a v utkání se Stráží jim navíc soupeř nekladl výraznější odpor.

„Co se týče výsledku, můžeme být spokojeni, ale hráli jsme nervózně, rozpačitě, nepřesně a nedůrazně. Se silnějším sokem by se nám takový přístup nemusel vyplatit,“ řekl na adresu Turnova A libero týmu Dan Stran.

Turnov A: Folprecht, Vojta, Vacík, Melich, Maier, Mašek, Strnad, Hlubuček, Černý.

Turnov C – Rumburk A 3:2 (-19, -21, 18, 10, 5) a 0:3 (-20, -13, -19)

Utkání s Rumburkem zastihlo třetí tým tabulky v nekompletní sestavě s pouhými šesti připravenými hráči. Soupeř faktu využil a získal pro sebe úvodní dva sety prvního dějství, přesto se domácí dokázali semknout a získat úvodní zápas dne pro sebe. S optimismem v žilách vstoupilo turnovské „céčko“ také do druhého střetnutí dne. Rumburk však dokázal tentokrát stoprocentně využít domácího rozpoložení a odvetu vyhrál.

„Další utkání hrajeme v Novém Boru, ale už teď se těšíme na aprílové derby s naším „áčkem,“ řekl dále k vývoji I. krajské třídy David Meixner.

Turnov C: J. Mlejnek, P. Vaněk, L. Vyhlídko, J. Mandys, P. Zelfel, D. Meixner.

Další zápas: Nový Bor A – Tanvald A 3:0 a 3:0.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

I přes nadějný výkon další dva domácí zápasy proti Rumburku hráčky Turnova opět prohrály. Volejbalistky Ro-kytnice měly o víkendu volný los, tudíž nehrály.

Turnov – Rumburk 1:3 (-16, 23, -22, -24) a 1:3 (-21, -14, 22, -19)

Zejména první střetnutí bylo kromě úvodního setu velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách. I druhé utkání mělo podobný průběh, ovšem se stejně nepříznivým skóre pro domácí

Ostatní: Jablonex – Stráž A 3:2 a 3:0, Ž. Brod A – Tanvald A 2:3 a 0:3, Liberec B – Bižuterie 3:2 a 3:1, Mn. Hradiště A – Nový Bor A 3:0 a 3:0 kont.