Titul krajského přeborníka získal rovnou dvakrát Jan Tomeš, v běhu na 800 metrů a v běhu na 400 metrů, ve kterém první čtyři místa obsadili pouze turnovští atleti, druhý doběhl Adam Zikmund, třetí Tomáš Krištof a čtvrtý pak byl Tomáš Dostál. Vítězství získal i Jiří Tuláček v hodu oštěpem. Čtvrtý turnovský titul získala štafeta na 4x 100 metrů ve složení Nykl, Dostál, Zikmund a Krištof.

Dvě druhá místa ve výšce a trojskoku získal lomnický skokan na lyžích Čestmír Kožíšek, který si v létě v dresu Turnova odskočil k atletice. Druhý byl i Martin Haloun na 110 metrů překážek a také na 1500 metrů Luboš Gaisl. Na stejné trati startovala v kategorii žen, věkem ještě juniorka, Barbora Jíšová a doběhla na výborném třetím místě.

Z výsledků krajského přeboru: Muži: 400 m: 1. Tomeš 50,68, 2. Zikmund 51,73, 3. Krištof (všichni AC Turnov) 52,82. 800 m: 1. Tomeš (Turnov) 1.56,19. 1500 m: 1. Urban (Liaz Jablonec) 4:02,72, 2. Gaisl (AC Syner Turnov) 4:10,70. 110 m. př.: 1. Knajp (Liaz Jablonec) 16,11, 2. M. Haloun 16,21, 3. Šťastný (oba AC Syner Turnov) 17,21. 4x 100 m: 1. AC Syner Turnov (Nykl, Dostál, Zikmund, Krištof) 44,70. Výška: 1. Buffa (Liaz Jablonec) 195, 2. Kožíšek (AC Syner Turnov) 180. Trojskok: 1. Stojanov (Jičín), 2. Kožíšek (AC Syner Turnov) 13,73. Oštěp: 1. Tuláček (AC Syner Turnov) 59,97. Ženy: 1500 m: 1. Všetečková (Č. Budějovice) 4:24,05, ..3. Jíšová (AC Syner Turnov) 4:57,23.

Pořadí družstev podle počtu získaných medailí: 1. TJ Liaz Jablonec 22, 2. AC Slovan Liberec 20, 3. AC Syner Turnov 12, 4. – 5. AC Mladá Boleslav a AC Česká Lípa 11, 6. ŠAK SG Jablonec 9, 7. TJ Jičín 6, 7. DDM Cvikováček Cvikov 3, 8. ABK Liberec 2.

Ve stejný den se konaly i přebory Prahy a ani na nich se neztratili turnovští atleti. Pátý byl na 3 km překážek turnovský odchovanec Dominik Šimůnek, který se z Olympu Praha vrací opět do turnovského družstva mužů. Třetí na 110 metrů překážek byl v čase 14,68 Adam Sebastián Helcelet, hned druhý za ním doběhl Lukáš Haloun v čase 15,28. Helcelet byl i šestý v tyči, když si vylepšil osobní rekord na slušných 410 metrů, pátý byl v oštěpu výkonem 48,80.

Helcelet se spolu s Michalem Brožem v tréninkové skupině Tomáše Dvořáka připravují na Mistrovství České republiky v desetiboji, které bude na konci května v Jablonci nad Nisou. Helcelet by chtěl na šampionátu splnit limit na MS juniorů a Brož na MS do 17 let.

V sobotu 23. května začíná prvním kolem v Praze na Strahově Extraliga družstev v atletice. Cílem AC Syner Turnov je postup do finále mezi nejlepších sedm družstev a vyhnout se tak starostem o udržení v desetičlenné extralize.

Rezervní družstvo mužů bude startovat rovněž v sobotu v prvním kole 2. národní ligy v Třebíči. Členy tohoto družstva jsou především mladí nadějní závodníci a junioři.