Účastníci se vydali přes Bystřici, Horní Maršov, Cestník zpět na Rýchorské náměstí. Tam po 48 kilometrech a 1700 nastoupaných metrech končil závod pro ty, kteří zvolili kratší ze dvou tratí. Kdo se vydal na dlouhou (70 km/2600 m), musel ještě zdolat dva kratší okruhy přes Křenov a Stachelberg.

Specifický závod, při kterém musejí členové týmu společně projet kontrolami a cílem, měl i jedinečnou atmosféru. „Hodně k tomu přispělo nádherné počasí. Po loňském zmrzlém a mokrém úvodním ročníku to letos vyšlo na výbornou,“ potvrdil ředitel závodu Jan Slavíček.

Vítězi na dlouhé trati se stali členové týmu Axit Doldy I (Doležal, Kaněra, Berger) s časem 2:48:51 hod. V kategorii Muži stovkaři (součet věků nad 100) si nejlépe vedl Severočeský mix (Nebesář, Šafránek, Kopka) 3:03:44 hod.

Na kratší trase se mezi juniory nejlépe vedlo týmu Axit Doldy (Janda, Berka, Vít) 1:59:52 hod., mezi ženami TT Cyklorenova Cvikov (Loubková, Loubková, Svěráková) 2:11:22 hod. a v kategorii Open získal prvenství Stalak Rychnov n. K. (Stuchlík, Pražák, Hauf) 2:00:20 hod.