1. Trutnovská noc gladiátorů přinese boje v několika silových odvětvích a majitelé vstupenek se rozhodně mají na co těšit.

„Nepůjde jen o večer boxu. K vidění bude několik sportů dohromady a věřte mi, že se v Uffu sejdou opravdu dobří bojovníci z České republiky i ze Slovenska. Původně plánovaný thaibox nakonec vystřídá populárnější K1," slibuje dva týdny před startem velkolepé akce trutnovský boxer Luboš Velecký, jenž je organizátorem očekávané show.

I díky svým známostem věděl, co říká, když lákal fanoušky na skvělý zážitek. Do aktivního zápolení se zapojí také on sám, to když v závěrečném souboji večera svede bitvu s Martinem Křelinou. Celkem bude v ringu k vidění osm zápasů. Hostem 1. Trutnovské noci gladiátorů bude stříbrný olympionik v boxu Rudolf Kraj a několik volných vstupenek je stále k mání.

.. na slovíčko s Lubošem Veleckým

„Dal jsem si záležet nad výběrem jednotlivých sportovců"

Sport je jednou z jeho vášní, miluje především box a hlavně rád boxuje. Tentokrát se ale rozhodl udělat něco i pro další nadšence silového soutěžení. Český reprezentant LUBOŠ VELECKÝ finišuje s přípravami velkolepé akce, jež by měla na začátku února vyprodat Společenské centrum Uffo. Ano, blíží se 1. Trutnovská noc gladiátorů.

Luboši, kde se zrodil nápad uspořádat v Trutnově takovou velkou akci?
Boxuji 14 let různě po republice, v Evropě i ve světě. Bývala doba, kdy můj otec Luboš Velecký v Trutnově pořádal nějaké menší boxerská odpoledne a dokonce i mistrovství republiky společně s Radkem Horákem v roce 2004. Tam jsem tenkrát vyhrál, ale mé poslední utkání na domácí půdě proběhlo někdy na jaře roku 2005. Od té doby o mém boxu v Trutnově jen vyprávím (usmívá se). Spousta lidí se mě ptá, jestli budu boxovat někde poblíž a já je zvu do Ostravy, Děčína, Plzně a podobně. Delší dobu jsem přemýšlel nad galavečerem pro zdejší fanoušky, po dlouhé době ukázat v Trutnově pěkné zápasy. Původně jsem nabízel spolupráci trutnovským thaiboxerům, ti ale neměli zájem a udělali si akci sólo. V tu dobu se zrodila myšlenka, že k tomu nikoho nepotřebuji a jdu do toho.

Organizace podobné události není jednoduchá, jak ji zatím zvládáte?
Něco už jako organizátor za sebou mám, i když nic tak velkého. Hlavně jsem ale spoustu akcí měl nesčetněkrát možnost zhlédnout a vybrat si to nejlepší. Ať už jako divák nebo sportovec. Organizace není jednoduchá, ale v tomto prostředí se pohybuji a nedělá mi to velký problém.

Proč právě 1. Trutnovská noc gladiátorů? Čím si akce vysloužila tento název?
Nebude to večer boxu nebo K1 či MMA. Bude k vidění vše dohromady a dal jsem si záležet nad výběrem jednotlivých sportovců. Věřte mi, že budou v Uffu opravdu dobří bojovníci z celé České republiky a Slovenska. Přemýšlel jsem nad názvem a 1. Trutnovská noc gladiátorů mi přišla jako nejvýstižnější. Aspoň může člověk od akce očekávat, že poteče i krev.

Jak říkáte, místem konání bude krásné a moderní Společenské centrum Uffo. Rozmýšlel jste se dlouho, kde 1. Trutnovskou noc gladiátorů uspořádat?
Uffo se mi vždycky hrozně líbilo. Rád tam chodím jako divák a podle mého názoru je to nejlepší prostor pro arénu na pěkné zápasy široko daleko. Nejen v Trutnově. Kde jinde si tedy lze přát akci uspořádat. Další podstatnou věcí je, že ředitel Uffa Libor Kasík je nejen fanda bojových sportů, ale také můj kamarád, což na domluvě celé věci hodně pomáhá.

Kolik očekáváte diváků a jaká je vlastně kapacita pro podobnou akci?
Do akce zbývají dva týdny a mohu prozradit, že už je skoro vyprodáno. Bohužel to znamená i fakt, že se na některé ani nedostane. Čekám okolo 800 diváků, k tomu lze přičíst závodníky a organizátory. V Uffu bude 7. února kolem devíti set lidí.

Lákadlem pro diváky bude řada osobností. Na koho se mohou nejen příznivci drsného sportu těšit?
Když opomeneme řadu partnerů, pány starosty Trutnova a Jaroměře, ale i další podobné osobnosti, pak velkým lákadlem z boxerského prostředí bude určitě stříbrný olympionik ze Sydney Rudolf Kraj, jakožto čestný host. Dalších pozvaných s potvrzenou účastní je spousta. Boxer Ondřej Pála, profesionální mistr Evropy a účastník OH v Aténách Petr Horáček, ale také účastník OH v Londýně Zdeněk Chládek. Tam ještě čekáme, zda jej uvolní reprezentace. Dále pak mistr světa v thajském boxu Ondřej „spejbl" Hutník a spousta dalších.

Co očekáváte od akce vy sám? Figurujete i na pozvánce, takže se zapojíte aktivně také?
Mým cílem je zdraví kluků a spokojenost diváka. To si přeji nejvíc a pracuji na tom. Po pravdě, neuposlechl jsem rad některých svých blízkých, a ačkoliv akci pořádám, sám si na ni zápasím. Sice to nejde moc dohromady, ale tak jsem si to vybral a nějak se s tím už poperu (úsměv). Na 1. Trutnovské noci gladiátorů budu mít hlavní zápas večera se svým bývalým soupeřem z Jičína, několikanásobným mistrem České republiky Martinem Křelinou. Půjde o odvetu po dvou letech, kdy jsem po boji na body zvítězil. Uvidíme, jak se vyvede duel Velecký vs. Křelina – part II (smích).

V roce 2011 jste se aktivně zúčastnil světového šampionátu v Baku. Kde jste od té doby boxoval a jak se vám momentálně ve sportu daří?
Boxoval jsem od té doby na mistrovství republiky, kde se mi o jediný bod nepovedl zápas s reprezentačním soupeřem Vladimírem Řezníčkem, jehož jsem připravil právě o MS v Baku. Pak jsem si spravil chuť a v extralize se mi povedlo vrátit porážku do té doby stoprocentnímu Lukáši Viktorovi. Následně jsem se bohužel nekvalifikoval na Olympijské hry v Londýně a přemýšlel jsem, co s boxem dál. A napadla mě právě 1.