O víkendu navíc tyto osobnosti turnovského sportu chystají nový projekt boxerské ligy. Při té příležitosti jsme oba požádali o rozhovor.

Nedávno (konalo se 3. – 8. listopadu) jste se vrátili z MS v Itálii, jak jste oba spokojeni s umístěním?
Jan: Každá medaile má cenu zlata, takže bronz beru. Určitě i bráchovo páté místo je kvalitní. V mé kategorii byl prostě lepší vítězný Angličan a domácí Ital. Připravovali jsme se oba na mistrovství s Pepou Kapínem a přímo v Itálii nám pomáhal i Dušan Vičík, u kterého jsme oba s kickboxem začínali. Oběma chceme moc poděkovat za pomoc v přípravě.

Na červnovém MS organizace WPKA v Madridu získal Petr stříbro, která medaile má vyšší cenu, respektive která organizace kickboxu je prestižnější?
Petr: To se takhle nedá říct. Je strašně moc organizací kickboxu, stejně jako v boxu, ale tyhle dvě patří spolu s ISKA a WAKO mezi čtyři nejprestižnější. Možná trochu lépe organizačně zvládnuté bylo MS ve Španělsku.

Petře, v madridském finále vás porazil domácí Španěl, bylo vše od rozhodčích korektní?
Petr: Úplně ne, reprezentanti dalších zemí pak po finále říkali, že jsem měl vyhrát já. Ale takové tendence prosazovat trochu domácí jsou vždy, s tím nic nenaděláte.

Co považujte za nejpovedenější událost v této sezoně?
Oba: Tak to určitě bylo Setkání mistrů všech stylů bojových sportů na Staroměstském náměstí v Praze 15. září. Startovali tam nejlepší čeští reprezentanti v karate, taekwondo a my jsme byli pozváni pro duel ve full contaktu. Byla pro nás velká čest tam startovat.

O víkendu vás jako pořadatele čeká boxerská liga, o co přesně jde?
Oba: Je to takzvaná juniorská liga boxu, kde podle váhových kategorií startují kadeti až dospělí, kteří v soutěžním ringu začínají. Před začátkem budou nalosovány dvojice, počítáme, že bude přibližně 15 až 20 utkání.

Jak souvisí kickbox se samotným boxem?
Jan: Box je vlastně součást kickboxu, základ pro horní polovinu těla. Oba jsme se díky našemu tréninku účastnili mistrovství republiky a z roku 1999 máme oba ze svých kategorií bronz.

Bude startovat někdo z místních, které trénujete v turnovském Impactu?
Petr: Ano budou čtyři: Dušan Kudrnovský, Jaroslav Egrt, Andrej Gomzyk a Lukáš Veselý. Šanci na výhru má každý z nich, bude záležet na momentální formě a rozlosování.

Jste jediní pořadatelé akce?
Jan: Nikoli, možná důležitějším pořadatelem je SK Julia Tormy, tedy osoba boxerského trenéra Josefa Kapína. Ten se mimo jiné účastnil i olympiády 1968 v Mexiku.

Čím je tato akce ještě zajímavá?
Jan: Zřejmě jde o vůbec historicky první soutěžní zápasy boxu v Turnově. Chceme pozvat všechny diváky. Utkání začínají v hale TJ Turnov sobotu od 13 hodin.