Přes nepříznivé počasí, kdy se v podvečer výrazně ochladilo a zvedl silný vítr, se na startovní čáru postavilo celkem 42 cyklistů a cyklistek. Za podpory oddílu Cyklo ski J. Žitník a jeho příznivců připravili pořadatelé 14 km dlouhý chronometr z Jičína přes Ostružno do Lochova a zpět.

Mezi největší favority patřil na rovině rekordman trati Martin Šlégl, který loni vylepšil svůj dosavadní rekord na 20:09, dále dobře připravený vítěz celkového hodnocení v minulé sezoně Ondra Mikule z pořádajícího oddílu, David Hysek, Rudolf Špicar, Petr Mayer, kteří se již také radovali v cyklolize z vítězství. Mezi černé koně závodu patřili Radek Beneš a Rudolf Cogan.

V silném větru prakticky nikdo nedokázal dosáhnout na loňské časy, jezdilo se v průměru o půl až minutu pomaleji! Až na jedinou výjimku. Tou se stal novopacký triatlet Rudolf Cogan (TOP 09), který potvrdil, že na letošní sezonu je připraven opravdu skvěle. Časem 20:42, vylepšil o 31 sekund svůj loňský čas a porazil všechny soupeře!

Boj o stupně vítězů byl však velice vyrovnaný. Loni Martin Šlégl dominoval rozdílem 16 sekund, letos se trio medailistů vměstnalo do rozmezí pouhých 8. Druhé místo bral právě vítěz z předchozích let Šlégl (Kerda Colnago Liberec), když na Cogana ztratil 5 sekund.

O pouhé 3 vteřiny zpět se zastavila časomíra Ondřeji Mikulemu (Cyklo ski J. Žitník). Výborné výkony podalo i další trio na 4. – 6. místě: Rudolf Špicar 21:03 (Cyklo Špicar Jilemnice), Michal Benda 21:07 (Haratice) a Petr Mayer 21:17 (Viesseman Team).

Nejrychlejší čas v kategorii masters nad 50 let zajel stejně jako loni Jaroslav Holík 22:31 (SKC Pečky), před svým oddílovým kolegou Vladimírem Vokatým 24:55.

Mezi ženami potvrdila v úvodu sezony nejlepší formu Jana Chocholoušková 27:32 (Pells Bike Team Lomnice n. P.), která o pouhé dvě sekundy předčila Janu Kynčlovou (Cyklo Špicar Jilemnice). Mezi dorostenci jednoznačně na čtrnáctikilometrové trati kraloval Vít Řehák z Maratoncentra Jičín.
Druhý závod cykloligy startuje již dnes od 17.30 v Bradlecké Lhotě. Jede se až k rozhledně na Táboře a stejně jako loni s hromadným startem.

(jk)