Rock Point Horská výzva jde do finále. Seriál oblíbených horských běhů a trekingu pro veřejnost čeká poslední zastávka. Ta je na programu přesně za osm dní v Krkonoších. On-line registrace skončila již v pondělí, od teď se lze přihlásit už jen na místě v Peci pod Sněžkou.

Krkonošská výzva je závěrečnou pátou v pořadí letošního 6. ročníku oblíbeného seriálu. Na programu nemohou chybět klasické tři závodní distance Long (70,1 km), Half (34,8 km) a Short (18,3 km) a s nimi nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou (5,2 km), při kterém je polovina startovného určena pro malého Kubíka Pecku, trpícího vrozenou svalovou dystrofií.

„Závěrečná zastávka je poslední možností získat cenné body do celkového hodnocení, takže věřím, že se tu setká opravdu velmi početné startovní pole a současně i velká skupina milovníků pohybu v horách, která nám pomůže získat co nejzajímavější příspěvek pro Kubíkovu léčbu. Atmosféra v Krkonoších bývá vždy parádní," zve do Krkonoš ředitel závodu Rock Point Horská výzva Pavel Zitta.

Akce odstartuje příští pátek tradičně nejprve královskou distancí Long (23.55). Od Javoru se běžci vydají na Tetřeví boudy, Liščí cestu, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, odkud zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, Luční boudu přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portášovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. Další trasy odstartují v sobotu „halfisté" vyběhnou v 9 hodin, „shortisté" hodinu po nich. Ve čtvrt na jedenáct vyrazí Pochod s Mixitou. Pouze trasa Long se z bezpečnostních důvodů jde ve dvojici, ostatní distance jsou vypsány pro jednotlivce.

Přestože bude už v sobotních odpoledních hodinách jasné, kdo jak si vedl, pořadatelé opět připravili celkové slavnostní vyhlášení letošního ročníku při cestovatelském festivalu Obzory v Praze, který se koná na pražské filozofické fakultě Univerzity Karlovy v sobotu 12. listopadu. „Samozřejmě, že všichni dekorovaní dostanou víkendovou vstupenku v hodnotě 450 korun zcela zdarma," dodal ředitel závodu Pavel Zitta.

(pát, to)