Kara Trutnov – Basketball Nymburk 70:63 (14:18, 31:25, 52:46)

Body: Ostarellová 25, Mannová 12, Adamsová 10, Prokešová 9, Ovsíková 8, Pazderová 6 - Taylorová a Rolleová 16, Bortelová 12, Mišurová 5, Peklová 4, Skokanová a Huňková 3, Salačová a Verlíková 2. Rozhodčí: Kurz, Znamínko, Kec. Fauly: 18:21. Pět osobních chyb: 1:1 (39. Prokešová - 35. Peklová). Trestné hody: 22/19 - 25/18. Trojky: 1:7. Diváci: 420. Stav série: 2:2.

Trutnovské hráčky hodily za hlavu páteční porážku o dva body (57:59) a do utkání číslo 4 nastoupily s jasným cílem odvrátit přísun „bramborové pachuti". V osmé minutě vedla Kara po střele Prokešové 14:9 a skvělí diváci se bavili vyvedeným úvodem. Pak ale přišel největší výpadek domácího celku v zápase. Hostující hráčky sérií devíti bodů stav otočily ve svůj prospěch a po první čtvrtině rázem vedly 14:18.

Druhá desetiminutovka však patřila jasně domácímu kolektivu. Trutnov zpevnil obranu, soupeřkám dovolil pouhých sedm bodů, naopak sám jich nastřílel 17! Velkou oporou bylo hráčkám skvělé publikum. Ač na utkání přišlo takřka o tři stovky méně diváků než v pátek, kulisa byla znovu skvělá.

Samy hráčky se fanouškům odměňovaly bojovným výkonem a ve 27. minutě Andrea Ovsíková zvyšovala už na rozdíl devíti bodů. Právě před touto hráčkou je nutno smeknout, vždyť v utkání ani minutu neodpočívala, odehrála jich plných 40 a v nich si vedle osmi bodů připsala i čtyři asistence a pět doskoků.

Zatímco v pátečním duelu bylo k vidění drama do poslední vteřiny, sobota nic podobného nepřinesla. Kara si neustále udržovala potřebný náskok a Nymburk se na rozdíl jediného koše dostal jen dvakrát, to když Taylorová úspěšným trestným hodem snižovala na 60:57 a Mišurová střelou z pole na 62:59. Za tohoto skóre znovu prokázala pevné nervy Osvíková a zbylé minuty odehrála Rešetárova parta s přehledem.

Nyní je tak v sérii vyrovnáno na 2:2 a rozhodující partii uvidí v pondělí sportovní hala v Nymburku. Favoritem zůstávají Středočešky, hráčky Kary ale může posílit fakt, že jeden podobný zápas už letos zvládly. A pokud se jim to povede zopakovat za dva dny, přijde bronzová radost. Držme palce a kdo si udělá čas, může vyrazit fandit ať už autobusem nebo po vlastní ose.