Semifinále dvouher se stalo kořistí favorizovaných hráčů. Nejvýše nasazená trojice s přehledem došla až k finálovým branám.

Do finále pak pronikl hořický Neumann, který s přehledem porazil 6:1 a 6:2 královédvorského Jansu, a domácí Korbel. Ten vyřadil druhého zástupce ze Dvora Králové Matyáše Říhu (6:1, 7:5).

Vítězem turnaje se nakonec stal Michal Neumann z Hořic, který po velkém boji ve finále Davida Korbela přehrál. „Poražený trutnovský hráč byl po většinu zápasu, a zejména v úvodu, lepším tenistou. Bohužel menší zkušenost z finálových zápasů a z ní pramenící větší množství nevynucených chyb v klíčových momentech utkání přiklonila vítězství na stranu Neumanna. Účast ve finále je pro Davida jedním z nejlepších výsledků v kariéře a velmi cennou zkušeností v konkurenci hráčů například z Prahy a Mladé Boleslavi," okomentoval průběh finálového zápasu předseda tenisového oddílu Loko Trutnov Radim Zaplatilek.

Úspěšný trutnovský víkend potvrdili třetím místem ve čtyřhře Hubert Sajdak a Filip Syrovátka, kteří v semifinále dlouho odolávali nasazené dvojici Jansa Š. Říha a byli krůček od finále. Nakonec však museli skousnout vyřazení.

Finálový zápas pak zcela jednoznačně ovládl pár Neumann Šesler, kteří hájili barvy Hořic.

„Turnaj probíhal ve výborné sportovní atmosféře a za slunného počasí. Pouze v neděli ráno se pořadatelé po noční dešťové průtrži pořádně zapotili s přípravou kurtů. Akce se ale organizačně vydařila a potěšila medailová umístění domácích hráčů Korbela, Sajdaka a Syrovátky. Předvedená hra zejména Davida Korbela s aktuálně čtvrtým hráčem východočeského žebříčku, Michalem Neumannem, zaslouží velkou pochvalu. V dobrém světle se ale prezentovali i ostatní," dodal Radim Zaplatilek.