V Praze se v sobotu odehrálo finále Českého poháru sálových fotbalistů. Závěrečného klání sezony se zúčastnil také tým z Krkonoš. Jilemnické Sico, pravidelný člen nejvyšší dlouhodobé soutěže v České republice, dokázalo bez problémů postoupit ze základní skupiny, v semifinále však nad jeho síly byl celek z Brna. Svěřenci trenérů Pavla Krause a Milana Szaba obsadili dělené třetí místo.

Jilemnice může jen litovat úzkého kádru, který do hlavního města České republiky přivezla. Se šesti hráči do pole nemohl tým širším kádrům konkurovat především fyzicky, hlavně proto je tak bronzové umístění úspěchem.

„Zklamal mě Marek Srkal, který má reprezentační ambice, ale opět nedokázal odjet s týmem na domácí akci. O reprezentační dres týmu do 21 let přišel i Šnorbert, který dal přednost přátelskému utkání Jilemnice v Jičíně. Je to určitě škoda pro oba, mě takový přístup hodně mrzí," řekl k úzkému kádru Milan Szabo, předseda oddílu SK Sico SC Jilemnice.

V základní části čekaly na všechny celky tři zápasy. Nejlepší dva z obou čtyřčlenných skupin následně postoupily do závěrečného play off.

Adrie Nový Bor – Jilemnice
 0:0

V souboji celků z nejvyšší soutěže nepadl jediný gól. V jilemnické brance čaroval Hekera, stejně se dařilo i gólmanovi soupeře.

Jilemnice – Kesko Plzeň 7:0 (3:0)

Dalším sokem byl pro Jilemnici celek hrající krajský přebor na Plzeňsku. Parta okolo Pavla Krause nedala outsiderovi šanci a rozstřílela ho sedmi brankami, na nichž se podílelo pět hráčů.

Branky: 8. a 13. Kraus, 9. a 24. Paulů, 18. Fišar, 20. Stránský, 28. Brádle.

Pobřeží Slonoviny Lanškroun – Sico Jilemnice 0:2 (0:1)

Lanškroun s exotickým názvem dokázal hrát s Jilemnicí výsledkově vyrovnaný zápas. Snahu soupeře mírně utlumil gólem až Stránský, který se trefil v 15. minutě. Výsledek jistil po změně stran Brádle, který byl nominován do reprezentačního výběru České republiky do jednadvaceti let.

„Skupinu jsme odehráli výborně a bez problémů. Skvěle zachytal brankář Hekera, což nejlépe dokumentuje fakt, že jsme ve třech utkáních ani jednou neinkasovali. Po téhle stránce můžeme být maximálně spokojeni," řekl Milan Szabo. Jilemnice díky zisku sedmi bodů postoupila ze druhého místa. První skončil díky lepšímu skóre Nový Bor.

Branky: 15. Stránský, 30. Brádle.

V zápase o finále Sico čekali hráči Brna. Právě soupeř byl druhým celkem, který měl též úzkou soupisku, semifinále mu ale vyšlo lépe.

Gioia Brno – Jilemnice 5:2 (2:1)

Brněnský tým, který má za sebou historicky první sezonu v Celostátní lize, se ujal vedení už ve 4. minutě, kdy se trefil Doubravský. Pak navíc rozjel galapředstavení Lerch. Nejprve v 11. minutě zvýšil na 2:0, podstatnější část jeho výkonu ale přišla po změně stran. Do pauzy odcházeli Jilemničtí smutnější a doháněli jednogólové manko, chvíli po Lerchovi totiž snížil Brádle.

Brno ale ve druhém poločase utkání ovládlo díky dalším třem brankám Lercha. Ten sám tedy rozhodl o postupu do finále, kde však jeho tým nestačil na suverénní Chemcomex Praha. Na poraženou Jilemnici zbyl bronz.

„Je to úspěch. Kdyby nás bylo více, tak jsme mohli zabojovat o finále, ale to jsou jen kdyby. Kluky jsem pochválil, protože hráli takřka bez střídání. Hlavně Kraus toho musel mít dost, za celý turnaj střídal snad jednou. Třetí místo počítám k pozitivům poslední doby," byl spokojený Szabo.

Branky: 11., 24., 33. a 38. Lerch, 4. Doubravský – 14. Brádle, 27. Paulů. Jilemnice: Hekera – Kraus, Paulů, Fišar, Smolík, Stránský, Brádle.

Nyní program sálovkářů končí. Scházet se budou jen reprezentační výběry. Dospělí s jilemnickou dvojicí Hekera – Kraus (popř. Srkal) se soustředí na červencové Světové hry v Kolumbii. Výběr do 21 let čekají soustředění před ME, které se bude konat v listopadu ve Španělsku. Součásti tohoto výběru by měl být i jilemnický Lukáš Brádle.

Výsledky

SKUPINA A
Nový Bor – Jilemnice 0:0, Plzeň – Lanškroun 0:1, Lanškroun – Nový Bor 1:4, Jilemnice – Plzeň 7:0, Lanškroun – Jilemnice 0:2, Nový Bor – Plzeň 7:0.

SKUPINA B
Chemcomex – Brno 0:0, Jílové – České Budějovice 1:3, České Budějovice – Chemcomex 0:5, Brno – Jílové 5:0, Č. Budějovice – Brno 1:5, Chemcomex – Jílové 5:1.

PLAY OFF
Semifinále
Nový Bor – Chemcomex 1:2
Brno – Jilemnice 5:2

Finále
Chemcomex Praha – Brno 5:0