Chomutov – Turnov 8:4 (2:1, 1:3, 5:0)

Oba týmy se prosadily hned v první minutě, nadvládu nad zápasem ale následně převzal Chomutov. To zanedlouho vyjádřil i vedoucím gólem. Po této trefě se hra vyrovnala a šance ke skórování měly oba celky. Přihlížející diváci si ale na další branku museli počkat do druhé třetiny.

A v ní hosté excelovali. Ačkoliv na gól Erlera domácí dokázali ještě reagovat z trestného střílení, byl to jen malý záchvěv. Turnov dál tlačil na pilu, diktoval tempo a předváděl krásné kombinační akce. Přesně v polovině utkání na 3:3 vyrovnal Antonín Palatínus. Další šance hosté zahodili či namířili jen do brankové konstrukce. Díky Nezdarovi ale ke druhému odpočinku odcházeli alespoň s jednogólovým vedením.

Poslední třetina však kvalitní hru v úvodních čtyřiceti minutách pošlapala. Domácí zvýšili tempo a přidali větší důraz v osobních soubojích. Už po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. A když se Turnov v dalších minutách už střelecky neprosadil a v obranně navíc vytvářel hrubé chyby, získal Chomutov rozhodující náskok, který si nenechal vzít.
„Z převahy ve druhé třetině jsme měli vytěžit více a lépe využít nedisciplinovanost soupeře. Ve třetí třetině se domácí dostali do hry a vybudovali rozhodující náskok.

Trochu nás mrzí hrozivé konečné skóre, ale odnášíme si to pozitivní. Předvedený výkon proti tak silnému týmu je velkým příslibem do dalších utkání," věří trenér turnovského florbalového mužstva Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 1. Trávníček (Kopp), 7. Pastor (Dudek), 26. Pastor, 44. Kämpf (Šarša), 49. Fokt (Pastor), 54. Novotný (Fiala), 55. Trávníček (Jäschke), 59. Fiala (Chocholoušek) – 1. Erler (Matěcha), 24. Erler (A. Palatínus), 30. A. Palatínus, 37. Nezdara (Salaba). TJ Turnov: Horáček – Havlín, Hejduk, Salaba, Vitásek – Erler, Matěcha, A. Palatínus, Matys, Němeček, Nezdara, Pala.

Ostatní zápasy: Kadaň – Plzeň 7:8, Č. Budějovice – Mukařov 2:4, Athletics – Kr. Dvůr 5:9, K. Vary – Jaroměř 9:8 pp, Jablonec – Čelákovice 6:12.

Příští kolo: Turnov – Mukařov (sobota 19.00), Čelákovice – Plzeň, Jaroměř – Jablonec, Č. Budějovice – Athletics, Kadaň A – K. Vary, K. Dvůr – Chomutov.