Hned na startu poslal los proti sobě dva rivaly, když na půdu Náchoda zamířil soupeř ze Dvora Králové nad Labem. Jičínskou rezervu na začátku nového ročníku nemohl potkat těžší úkol. Představila se v hale Strakonic, tedy mužstva, jež před předčasným ukončením minulé sezony tabulku I. ligy vedlo.

Náchod – Dvůr Králové 19:24 (11:11)

Derby odstartoval lépe Dvůr, který po osmi minutách vedl 4:1. Ve zbytku první půle se však skóre přelévalo ze strany na stranu až se šlo do šaten za nerozhodného stavu 11:11.

Také po pauze patřily úvodní minuty hostům, tentokrát to ale pro vývoj utkání mělo větší vliv. Náchod srážely neproměněné sedmimetrové hody, zatímco soupeř vcelku pravidelně plnil střeleckou křivku. Tříbrankový náskok z úvodu zápasu se povedlo svěřencům kouče Michala Pichy vrátit na svou stranu ve 42. minutě a deset minut před koncem hosté vedli už o pět branek (16:21).

V té době bylo divákům zřejmé, kdo si z prestižní partie odnese dva body. Stejně jako v loňské sezoně Náchod doma dvorskému rivalovi podlehl.

Fakta – branky: P. Pich 5, Metelka 4, R. Cvejn a Resl 3, Hlaváček, Lojda a Vaněk 1, Kosinka 1/1 – Groh 6, P. Voňka 5, L. Picha 5/2, M. Picha, Pavelka, Zelinka a Kamberský 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 3:5. ŽK: 3:3. Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Diváci: 120.

Strakonice – Jičín B 28:16 (10:8)

Hosté předvedli skvělý vstup do utkání a po čtyřech minutách na jihu Čech dvěma trefami Masáka a jedním úspěchem Bareše vedli 3:0. Jenže favorit se bleskově oklepal, čtyřmi góly v řadě stav otočil a do konce poločasu si udržoval těsný náskok. Ten trefou Wildta pouhé tři vteřiny před sirénou navýšil na 10:8.

Zatímco úvod první půle byl pro Jičínské pohádkou, po pauze naopak zažili horor. Přesně dvanáct minut a 55 vteřin trvalo než se hosté dočkali dalšího vstřeleného gólu. Žel v té době už domácí vedli propastným rozdílem 18:8! Zbytek utkání se již jen dohrával a parta trenéra Horyny si na úvodní body v sezoně bude muset počkat minimálně do druhého kola.

Fakta – branky: Krejčí 4, Wildt 4/3, Nový a Nejdl 3, Kačín 3/1, Říha, Mošovský, Bičiště, Klačo a Zdychynec 2, Landsinger 1 – Hájek 5/1, Bareš 4, Masák 3, Vraný 2, Matouš a Drbohlav 1. Rozhodčí: Mrázová, Sovová. Vyloučení: 3:1. ŽK: 0:2. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Diváci: 180.

Další výsledky 1. kola

Hustopeče – Chodov 24:20, Velká Bystřice – Litovel 21:25, Vršovice – Vsetín 25:25. Utkání Zlín – Bystřice pod Hostýnem bylo odloženo z důvodu výskytu COVID-19 v hostujícím oddíle.

Utkání 2. kola (26. – 27. 9.)

Sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Vršovice, Litovel – Náchod. Neděle 12.30: Bystřice pod Hostýnem – Chodov. 13.00: Vsetín – Strakonice. 18.00: Jičín B – Hustopeče, Zlín – Velká Bystřice.