Přes nešťastnou nehodu fanouška na železniční trati se pořadatelé rozhodli závody dokončit a na jiné myšlenky naladily všechny přítomné závody dětí nebo třeba udělované medaile fair play.

Emoce vzbudily první starty dětí

Hned na začátku vzbudil velké emoce sobotní dětský závod. Mezi přihlížejícími tatínky, kteří své syny na startu připravovali jako opravdové jezdce před mistrovskou soutěží, nechyběly dokonce ani slzy a někde i mírné nucení ke startu. Tak mocně na všechny působila předstartovní nervozita a atmosféra opravdového závodu.

Nakonec se odvaha vyplatila a všichni chlapci na startovní čáře vyrazili do boje o cenné kovy. Ty nakonec dostali všichni a největší radostí pro pořadatele i tatínky byl fakt, že všichni zúčastnění se již těší na další závod do Bozkova, který se pojede na konci prázdnin.

Po celý víkend se přítomným o informační servis staral moderátor Luboš Kučera, který se skvěle vypořádal s první motocyklovou komentátorskou zkušeností a své postřehy o aktuálním dění navíc prokládal zajímavými fakty z historie českého motocyklového sportu.

Semilský tým uspěl v licencích i hobby

Pořadatel závodu Enduroklub Semily letos sestavil nový motocyklový tým a hned se mu podařilo prosadit se i výsledkově. Zdeněk Šourek v mistrovské kategorii Licence A si po oba dva dny dojel pro třetí místo a David Maleček dravou a suverénní jízdou dvakrát jednoznačně ovládl kategorii hobby jezdců E1. Za zmínku stojí i kousek Tomáše Zuzánka, který v sobotu poslední dvě kola závodu odjel na zcela prázdné pneumatice a přesto vystoupil na stříbrný stupínek licence B.

Úspěšnou premiéru v kategorií veteránů má za sebou i Milan Kurfiřt z Motosportu Bozkov, který v sobotu dojel druhý, v neděli dokonce zvítězil. S prázdnou neodjeli ani jezdci AK Krakonoš Jilemnice, kterým největší radost udělali hobby jezdci Miroslav Škaloud a Adam Erlebach.

Pořadatelé se vždy snaží ocenit i jezdce, kteří svým chováním dávají příklad pro ostatní. Medaile fair play obdržel za maximální snahu nebrzdit rychlejší jezdce Marek Dolenský z Motosportu Bozkov a medailí za slušnost byl oceněn Adolf Živný ml. z VTJ Benešov Army Teamu, který během závodu nahlas zdraví pořadatele u trati – opravdu říká dobrý den, každému pořadateli, kterého zná…

Dalším dílem endurového seriálu budou 28. a 29. srpna závody v Bozkově.

Výsledky sobota:

Licence A: 1. Engel Milan, 2. Klimeš Luboš, 3. Šourek Zdeněk. Licence B: 1. Děd Roman, 2. Zuzánek Tomáš, 3. Škaloud Miroslav. Veteráni: 1. Bednář Jiří, 2. Kurfiřt Milan, 3. Kotrč Milan. Třída E1: 1. Maleček David, 2. Mazánek Rostislav ml., 3. Nosek Jan. Třída E2: 1. Buriánek Michal, 2. Erlebach Adam, 3. Karásek Petr. Třída E3: 1. Petříček Petr, 2. Vancl Robert, 3. Dolenský Josef. Třída do 125 cm 4T, 85 cm 2T: 1. Kouble Kryštof, 2. Melichar Pavel, 3. Kupka Jan. Děti do 50 cm: 1. Fíla David, 2. Friedrich Robert, 3. Hlůže Matěj. Děti do 65 cm: 1. Kottek Jiří, 2. Hubálovský Jiří, 3. Pajer Lukáš.

Výsledky neděle:

Licence A: 1. Klimeš Luboš, 2. Císař Tomáš, 3. Šourek Zdeněk. Licence B: 1. Mühlfait David, 2. Škaloud Miroslav, 3. Zuzánek Tomáš. Veteráni: 1. Kurfiřt Milan, 2. Lupoměský Jiří, 3. Nusko Pavel. Třída E1: 1. Maleček David, 2. Mazánek Rostislav ml., 3. Nosek Jan. Třída E2: 1. Buriánek Michal, 2. Karásek Petr, 3. Erlebach Adam. Třída E3: 1. Petříček Petr, 2. Dolenský Josef, 3. Vancl Robert. Třída do 125 cm 4T, 85 cm 2T: 1. Kupka Jan, 2. Belda Lukáš, 3. Marx Jan.

Karel Čermák