Pořadatelem tohoto extrémního sjezdu horských kol je sdružení SK Radvanice. Jeden z jeho členů, TOMÁŠ KAŠPAR, však Deníku vysvětloval, že zítra nepůjde jen o to dostat se v pedálech co nejrychleji z kopce dolů. Těšit se tak můžete i na koncerty kapel. Úvodní kolo závodu v sobotu startuje v poledne, druhé je na programu od 14 hodin.

King of Hawk Mountain. Kdy vznikla myšlenka uspořádat závody ve sjezdu na horských kolech?
Původní myšlenka o sjezdovém závodu se mi v hlavě zrodila již před několika lety, ještě za působení v markoušovické tělovýchovné jednotě, ale nedošlo k realizaci z nedostatku vhodného prostředí a snad i kolektivu. Ten správný čas nastal až po pár letech, kdy byl v lyžařském areálu Radvanice dobrý terén a kolektiv. Všem za to patří obrovské poděkování.

Letos pořádáte třetí ročník. Předchozí dva naplnily vaše představy?
Stoprocentně. Super počasí, celkem dost závodníků a diváci? O nich ani nemluvím. Prostě paráda. Jen ať to jde takhle dál.

Přesto prý letos chystáte nějaké změny?
Letošní ročník je celkem dost pozměněn. Už jen to, že veškeré zázemí není v prostoru cíle, ale cca 150 metrů od startu na Pasekách před chatou Čepelka. Trať je vylepšena několika novými skoky a překážkami. Občerstvení zajišťují profíci ošlehaní několika veleúspěšnými akcemi. Těšit se můžete i na koncert tří kapel.

Jak moc vám program může narušit nepříznivé počasí?
Nijak. Snad jen, že se nevypije tolik piva a navštíví nás méně diváků. (směje se) Bude nám zima, ale my si to zkazit nenecháme.

Kolik jízd závodníci absolvují?
Pojedou dvě závodní kola, ale někteří toho od pátečních tréninků stihnou nespočetkrát.

Co si odnese vítěz?
Jsou dvě kategorie a v každé jsou vyhodnoceny tři nejlepší, kteří obdrží pohár a věcné ceny. Například trika, batohy, rukavice, čepice, chrániče… Prostě takové potřebné věci.

King of Hawk Mountain ale nebude jen o závodě, že?
Ne, není. Myslíme, že k tomu patří i trochu zábavy, a proto už druhým rokem zpestřujeme závod sobotním koncertem. Jelikož jsem příznivcem houpavé hudby, pozval jsem si kapelky k tomu přímo určené – JO!ska, Groteska a Gummo. Už se moc těším!