Dnes od 19.15 duel na palubovce DSK Basketball, hned v úterý domácí derniéra před televizními kamerami proti VŠE Praha. Takový je scénář závěrečných klání trutnovské Kary v základní části Ženské basketbalové ligy. Nebudou se však hrát jen tyto dva zápasy. Co vše tedy slibují poslední dvě kola?

Bitvy o čtyřku i o osmičku

Tužby po vyrovnanější základní části ŽBL došly naplnění. Dvě kola před koncem se stále tvrdě bojuje o místo v nejlepší čtyřce i o pozici mezi osmi nejlepšími (souboj svádějí Slovanka MB a Lokomotiva Karlovy Vary).

Pozice v boji o 4. místo

4. Kara 20 11   9 1498:1381 31
5. VŠ Praha 20 11   9 1400:1394 31
6. Valosun 20 10 10 1483:1427 30
7. VŠE Praha 20 10 10 1527:1530 30

Střetnutí o nejlepší čtyřku

Umístění na čtvrtém místě po dvaadvacetikolové základní části znamená nejen postup do nadstavbové skupiny A1, ale především jistotu domácího prostředí pro první dvě čtvrtfinále. Zatím nejblíže je k této pozici Kara Trutnov, usilují o ni však ještě tři další týmy. Do radotínské haly předposledního DSK Basketball se hráčky Trutnova vydávají s jednoznačným úkolem – vyhrát a udržet do posledního kola všechny trumfy v rukou. Pokud se to podaří, pak nikomu ani nebude moc vadit, když se proti ní střelecky prosadí její devatenáctiletá odchovankyně Anežka Skokanová. Té stačí jediný bod, aby své celkové bodové konto posunula za první stovku. Hraje se v Praze v sobotu od 19.15.

Třetí šok pro Rosničku?

V minulé sezoně dokázaly basketbalistky VŠ Praha zvítězit na palubovce dnešního IMOS Brno hned dvakrát. Třetí vítězství z haly Rosnička by se jim moc a moc hodilo. Jejich naději na úspěch by ještě zvýšily případné absence Hany Horákové a Romany Hejdové, které ze zdravotních příčin chyběly ve středečním euroligovém utkání v tureckém Tarsusu.

Motivované ekonomky

Upřímně řečeno: basketbalistky Slovanky Mladá Boleslav toho na palubovce BLK VŠE Praha už nemohou získat mnoho. O jejich osudu se bude rozhodovat až v posledním kole v utkání s Lokomotivou Karlovy Vary. To domácí celek vítězství potřebuje jako sůl. Udržel by díky němu naději na skupinu A1, v případě nezdaru by se z tohoto boje prakticky vyloučil.

Přetěžký úkol Valosunu

Valosun KP Brno také může doufat v pozici v top 4, má však úkol vpravdě titánský: zdolat oba euroligové celky ZVVZ USK Praha i IMOS Brno. Ani to by nakonec nemuselo stačit. Do české metropole navíc Jihomoravanky zamíří značně oslabeny.

Rozhodnutí před kamerami

V rámci pozvánky k 21. kolu je třeba upozornit i na předehrávku kola 22. Hraje se už v úterý od 18 hodin, a to před televizními kamerami. Kara Trutnov v ní vyzve BLK VŠE Praha a je pravděpodobné, že úspěšnější z tohoto utkání se bude moci radovat z vytoužené čtvrté příčky po úvodní fázi ŽBL.

Příznivci nejvyšší ženské soutěže se tak v nejbližších dnech rozhodně mají na co těšit a trutnovská fanouškovská obec by neměla chybět hlavně v hale ZŠ Komenského.