Už čtyři kola trvá neporazitelnost basketbalistek trutnovské Kary, jejíž kádr přitom od října sužuje řada absencí. Prokešová, Russellová, Ovsíková – to jsou jména opor, s nimiž trenér Jozef Rešetár z různých důvodů již delší dobu nemůže počítat.

Jednou ze zkušených hráček, které tak v zápasech dostávají na palubovce nejvíc prostoru, je nejlepší střelkyně týmu LENKA PAZDEROVÁ. Právě s ní jsme na začátku listopadu zhodnotili úvodních osm kol, během nichž si Trutnov připsal šest vítězství a před zítřejším duelem v ostravské hale drží slušnou čtvrtou příčku.

Lenko, za vámi je třetina základní části Bonver ŽBL. Jaké máte zatím pocity z odvedené práce vašeho družstva?
Musím říct, že jsem hodně spokojená. Samozřejmě tam chyby jsou, ale co se týče postavení v tabulce a našich výsledků, myslím, že je to dobré.

Šest vítězství a pouhé dvě porážky. Co ukazuje tato bilance? Prohrály jste jen s prvním Nymburkem a třetí Slavií.
My jsme do sezony celkově vstoupily dobře. Doufám, že to bude pokračovat i v dalších duelech. Všechny víme, že je potřeba si vytvořit co nejvýhodnější pozici pro play off. Postupně se nám vrátí zraněné hráčky, tak věřím, že v kvalitních výkonech i výsledcích budeme pokračovat.

Před týdnem jste získaly skalp brněnských Žabin. Jak náročný to byl zápas a co jste říkala atmosféře, jakou v hale vytvořilo více než pět stovek fanoušků?
Atmosféra byla vážně super. Přijde mi, že lidí letos chodí víc než dřív. Chtěla bych jim za všechny holky moc poděkovat, protože nám hodně pomáhají. Zápas se Žabinami rozhodně nebyl tak snadný, jak si mohl někdo myslet. Pro diváky to ale bylo utkání skvělé, protože tam bylo hodně zvratů a navíc i samotné verdikty rozhodčích daly duelu pořádný náboj.

Váš tým v sezoně až nebývale brzy postihlo několik zranění. Jak snášíte fakt, že vám chybí hned tři členky základní pětky a jak vy sama vnímáte jejich podporu při zápasech, v nichž Jamie Russellová, Milena Prokešová a Andrea Ovsíková nemohou nastoupit.
Je to určitě znát. V té rotaci nám hráčky chybí, stejně tak jejich zkušenosti. V některých zápasech se navíc dostáváme do problémů s fauly, což pak eliminuje takové nasazení v zápase. Musíme na to brát ohledy. Pro holky je těžké, že nemohou hrát, ale my vnímáme jejich podporu z lavičky a i tím jsou pro nás cenné.

Na oslabení kádru hbitě zareagoval manažer Jan Braun, když oslovil bývalou trutnovskou oporu Míšu Uhrovou. Co říkáte na tento krok a jak se vám umění basketbalistky, která před rokem oznámila konec kariéry, zamlouvá?
Tah to byl hodně povedený. Míša je zkušenou hráčkou, která umí řídit hru. Jiná možnost ani nebyla než kádr posílit a všechny jsme rády, že se to povedlo až takhle.

Ještě než Uhrová do Trutnova přišla, musel být jeden zápas kvůli marodce dokonce odložen. Ve Strakonicích jste se tak představily až první listopadovou středu. Jak byste zhodnotila zatím poslední duel, v němž jste byla nejlepší střelkyní?
Strakonice mají velmi mladý tým, což je pro ně samozřejmě těžké. Určitě je to ale pro ně dobrá zkušenost. Škoda jen, že mají ze zkušenějších hráček jen Jitku Musilovou. My i tak na zápas jely s tím, že nesmíme nic podcenit. Ony sice nevyhrály zatím žádný duel, o to víc jsme se ale chtěly vyhnout tomu, že bychom byly první, koho porazí.

V tabulce držíte čtvrtou příčku, a pokud pražská Slavia v sobotu neuspěje v Hradci Králové, budete hrát o den později v Ostravě o třetí pozici. To je slušná motivace, co vy na to?
Po pravdě, tohle ani nevím. My se v každém případě snažíme držet v tabulce co nejvýš, abychom si vytvořily co nejlepší výchozí pozici před závěrem sezony. Je to ještě za dlouho. My musíme jít zápas od zápasu. Je to sport a druhá polovina sezony může klidně vypadat úplně jinak. Letošní soutěž je hodně vyrovnaná. Zatím to vypadá, že hlavně mezi námi, Slavií a Hradcem to bude hodně vyrovnané.
Na začátku prosince rozehrajete nový ročník Středoevropské ligy. Jak se těšíte na další konfrontaci s Evropou?
Samozřejmě se těším. Pro nás je to velké zpestření, protože zase nastoupíme proti jiným hráčkám, než těm, které známe z domácí soutěže. Byla bych ráda, kdybychom i letos byly v soutěži úspěšné.

Po osmi kolech máte na svém kontě 112 nastřílených bodů, což činí průměr 14 na zápas. Jste se svými výkony a vytížením spokojená nebo cítíte rezervy?
Já si myslím, že každý máme své rezervy. Ono to hlavně není vůbec o těch bodech. Basketbal je týmový sport a u nás jsou rozhodně mnohem platnější hráčky, než jsem já. Jsem ráda, že jsme v tabulce zatím čtvrté, a to beru jako o mnoho důležitější než fakt, kolik mám sama bodů.