Trutnov si prožije basketbalový svátek také v mužském provedení. Pod Krkonoše přijede čtvrtý tým Mattoni NBL, Prostějov. V sezoně trápící se Pardubice si chtějí spravit chuť na Vyšehradu, který je druhý v první lize.

Osmifinále (4. kolo)

ST 19.00: Kara Trutnov – BK Prostějov. V loňském roce zavedla pohárová cesta prvoligové hráče z Krkonoš také do souboje se soupeřem z Matonni NBL, a to Pardubicemi. Trutnovští duel prohráli 48:109. „To víte, že zápas mám ještě v paměti. Když soupeři podlehnete o 60 bodů, jen tak to nezapomenete,“ usmál se při vzpomínce na vystoupení svého mužstva ve třetím kole Českého poháru trutnovský trenér Ladislav Malý.

Letos se aktuálně jedenáctý tým prvoligové tabulky dostal o kolo dál, mezi šestnáct nejlepších. Po výhrách ve Svitavách (82:85) a doma s rezervou Pardubic (79:55) se tak v Trutnově těší na osmifinálový mač proti čtvrtému celku nejvyšší domácí soutěže, BK Prostějov. „Přijede k nám tým ze špičky českého basketbalu. Hraje v něm spoustu cizinců, kteří do klubu stále proudí a budou mít i v Trutnově maximálni snahu se předvést, aby si řekli o další angažmá,“ poznamenal trutnovský trenér.

Síla Prostějova bude v podkošovém prostoru, kde působí dva 208 cm vysocí Američané Shaun Pruitt a Jasson Miller. „Silná stránka soupeře bude i střelba za tři,“ vypozoroval z televizních zápasů a záznámů na videu Ladislav Malý. „Docela se divím, proč se týmu s tolika špičkovými hráči v lize tak nedaří,“ dodal. Prostějov vyhrál z 22 zápasů jedenáct.

V pohárové soutěži byli Orli nasazeni přímo až do třetího kola, ve kterém zvítězili na palubovce Šumperka 83:77.

Trenér Malý pro dnešní zápas může počítat s téměř kompletním kádrem. Chybět bude pouze Houser, který si musí plnit pracovní povinnosti v Děčíně. „Chtěli bychom soupeře přinutit k takovému výkonu, aby u nás předvedl, jak vypadá špičkový český basketbal,“ přeje se lodivod trutnovské Kary, jenž by jako přijatelný výsledek bral i porážku do třiceti bodů.

ST 18.30: Sokol Vyšehrad – BK Synthesia Pardubice. V pardubickém klubu je po nepovedeném vstupu do druhé poloviny základní části Mattoni NBL velmi rušno. Na pohodě nepřidala už ne ani tak překvapivá domácí prohra s předposlední Ostravou.

„Nemá cenu chodit kolem horké koše. Situace je vážná, prožíváme herní krizi. Přistoupili jsme k pohovorům s hráči, protože někteří nesplňují naše požadavky,“ nastínil pardubický generalní manažer Pavel Stara.

Pardubičtí basketbalisté si mohou spravit chuť v poháru. Na „jídelním lístku“ mají prvoligový Vyšehrad. „To, že hraje soupeř o soutěž níž, nás nezajímá. Musíme se dívat pouze na sebe. Jsme totiž schopni porazit silného, ale také prohrát se slabším. Nesmíme podcenit žádnou maličkost,“ nabádá Stara.