Rodák z Vlčkovic v Podkrkonoší závodí v této sezoně v italském motocyklovém seriálu CIV, kde mu v kubatuře 125GP patří v celkovém pořadí průběžná pátá příčka. Proto dostal šanci bojovat s nejlepšími jezdci různých evropských seriálů o titul Mistra Evropy 2011. O tom, kdo titul získá, rozhoduje jeden jediný závod a ten Popovovi nevyšel.

Už když do Španělska jel, věděl, že mu dráha v Albacete moc nesedí. A ukázalo se to hned v sobotní kvalifikaci. Až dvanáctý čas a čtvrtá řada na startu. To samozřejmě znamenalo, že v neděli musel Čech velmi dobře odstartovat, aby mu soupeři na čele nenávratně neodjeli.

A není divu, že k sobě byl Popov po kvalifikaci kritický. „Až na jednu drobnost z dnešního rána byla moje motorka stále velmi rychlá a z toho důvodu nejsem vůbec spokojen s výsledkem volných jízd. Hodně jsem se snažil, a i když je můj nejlepší čas o půl sekundy pomalejší, dojel jsem daleko od prvních,“ hodnotil Popov kvalifikaci.

„V závodě bude velmi důležitý dobrý start. A já musím hned na začátku získat správné tempo, jinak si jezdci vpředu vytvoří velký náskok a pojedou si svůj závod beze mne,“ uvědomoval si jezdec.

Bohužel start do závodu nejnižší kubatury mu nevyšel tak, jak plánoval, a po prvním kole se dokonce propadl až na šestnáctou pozici. Jak u něj ale bývá zvykem, rychle se zvedl, získal správný rytmus a postupně také ztracené pozice. Byla to nádherná stíhací jízda. V posledním kole byl dokonce šestý, jenže pár zatáček před cílem přišla chyba. Popov dostal highsider a měl co dělat, aby se na motorce vůbec udržel. Nakonec se to sice povedlo, o dvě místa se ale přeci jen propadl. Mezi jezdeckou elitou Evropy tak obsadil osmé místo. „Další start, na který bude lepší zapomenout. Už ta čtvrtá řada nebyla nic moc. Navíc jsem ztratil další pozice a na konci prvního kola jsem jel šestnáctý. Pak se postupně pozice zlepšovala. Pár zatáček před cílem mi bohužel podklouzlo zadní kolo, riskoval jsem pád a konec závodu. Chci poděkovat celému týmu za jeho práci, protože motorka byla jednoduše perfektní. Jsem zklamaný, že jsem promarnil celý víkend ve volných jízdách,“ zhodnotil šampionát smutně Miroslav Popov.

Mistrovství Evropy, třída 125GP: 1. Romano Fenati (ITA, Aprilia) 28:27,890s; 2. Alex Rins (ESP, Derbi) +2,050s; 3. Niccolo Antonelli (ITA, Apriliai) +3,153s… 8. Miroslav Popov (CZE, Aprilia – Team ElleGi Racing).

(voř, to)