V neděli 12. července se zde jede Přebor středisek motocyklového sportu motokrosu družstev. Jedná se o Pohár Autoklubu ČR. Na startu se objeví závodníci ve třídách 125 – MX2, třída 250 – MX1 a třída OPEN s třídami 125, 250 a 500 ccm. Hlinitopísčitá trať s velice atraktivními skoky má délku 1650 metrů a minimální šířku šest metrů.

„Konání závodů se nám podařilo definitivně potvrdit těsně před evropskými závody v autokrosu a pro pořadatele to bude další velký zápřah. Doufám, že diváci přijdou, stejně jako na autokros, v hojném počtu, a že budou s předvedenými výkony motokrosařů spokojeni,“ říká ředitel závodu Josef Grof.
Ke startu budou připravena například družstva ze SMS Pardubice, Nepomuk nebo Chomutov. Celkově by na trať mělo vyjet okolo dvou set závodníků z celé České republiky.

Již v sobotu v podvečer jsou přejímky, v neděli od osmi hodin začínají volné tréninky. Krátce po jedenácté odstartují kvalifikační závody družstev v pořadí 125, 250 a OPEN. Přesně v půl druhé pak startují první závody kvalifikovaných družstev. V 15.30 startují pak druhé závody kvalifikovaných družstev. Již po sedmnácté hodině budou vyhlášeny výsledky s předání cen nejlepším družstvům.