V pátek se úderem jednadvacáté hodiny vydalo z vrchlabského náměstí T. G. Masaryka více než pět stovek „dálkoplazů" na nejdelší trasu pochodu Krakonošova stovka. V letošním roce omezila Správa KRNAPu počet sportovních akcí, které vedou přes vrchol Sněžky. Pořadatelé z vrchlabského DDM Pelíšek z těchto důvodů změnili trasu a toto atraktivní místo byli nuceni oželet.

Krakonošova stovka je jedním z nejstarších a nejnáročnějších pochodů u nás a každoročně láká pochodníky nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska, Polska a Německa. Jako první proťal pomyslnou cílovou pásku Radek Brunner v čase 10 hodin 39 minut a 12 vteřin před Matějem Kubinou a třetím Martinem Vlasákem.

Ani ženy se nenechaly zahanbit. Jako první a celkově devatenáctá zvládla trať Kristýna Hájková časem 13:24:05, na druhém místě dorazila Kateřina Šoubová a třetí Magdalena Šoubová. Další účastníci přicházeli do cíle ještě dlouhé hodiny poté, někteří podcenili své síly i rozmary počasí a pochod nedokončili.

Cyklisté a ti, kteří si netroufli na plných 100 kilometrů, vyrazili na kratší trasy v sobotu ráno. V nabytém programu odstartoval v 10.00 horský kros (Krakonošova 25), započítávaný do seriálu Vrchlapák 2015. Trať zaběhl nejrychleji Radek Groh v čase 1:35:19 před Dušanem Davídkem a Miroslavem Balatkou. První ženou v cíli byla Dagmar Kynčlová v čase 2:03:57. Jako druhá doběhla Marcela Rambová a třetí Zuzana Urbancová.

Kompletní výsledky nejen Krakonošovy stovky lze najít na internetových stránkách www.sportchallenge.cz, ale také www.k100.ddmvrchlabi.cz.

(jn, to)