Mezi největší naděje pořádajícího oddílu bude pochopitelně patřit obhájkyně prvenství v hlavním závodě na kraulové dvoustovce Martina Elhenická. Ta zde na této trati kralovala v posledních třech letech a celkově se letos pokusí o svůj již pátý triumf.

Pětadvacetiletá reprezentantka ale není jediným trutnovským želízkem v ohni. O tom svědčí především fakt, že loni se plavcům TJ Loko UP Group povedlo po dlouhých 28 letech (!) vyhrát soutěž družstev. V boji o medailové pozice se znovu věří například Tereze Bischofové, Nikol Kirschové či Jakubu Páslerovi.

Ještě loni by do tohoto seznamu patřila i Klára Šimánová, jež si posledně v Trutnově vyplavala stříbro z hlavního závodu. Dnes už ale talentovaná plavkyně obléká pomyslný dres Pardubic.

Celkem je i letos na Velkou cenu přihlášeno přes čtyři stovky závodníků, když téměř čtvrtinu tvoří polští plavci. „Polských závodníků je letos přihlášeno asi devadesát. Bohužel závod koliduje se Světovým pohárem v Budapešti, takže nejlepší polské holky jedou tam,“ poznamenal trutnovský trenér Tomáš Břeň.

Největší hvězdou 35. ročníku bude reprezentant z Pardubic Jan Čejka, jenž v srpnu na juniorském světovém šampionátu jako první Čech v historii získal titul v závodě na 50 metrů znak.

Dění v trutnovském bazénu odstartuje v sobotu dopoledne soutěž pro tělesně postižené. Její dvacátý ročník letos nese podtitul Rýbrcoulovy sporty nejen pro vyvolené.