TJ Bystřice pod Hostýnem – 1. HK Dvůr Králové 43:29 (23:13)

Tak to byl nářez! Svěřenci trenéra Karla Hrachy na Moravě potvrdili, že jejich výkony doma a venku jsou jako den a noc. Po skvělém vystoupení proti Náchodu jeli bojovat o body do Bystřice a střet dvou nedávno ještě extraligových týmů pro ně dopadl hrůzostrašně. Úvod byl ještě v pořádku, i když vedení domácích 12:9 v 18. minutě také nesvádělo k nějakému optimismu. Pak ale přišla z nenadání červená karta pro oplácejícího Babčaníka, a když domácí bez povšimnutí sudích zlomili nos Grohovi, dostal zápas jasnou režii. Poločasový stav 23:13 napovídal, že o utkání je rozhodnuto.

Po přestávce se Dvoráci vzepjali k výkonu, kterým chtěli dokázat, že házenou hrát umí a nevzdávají se v žádném okamžiku. Za to jim všechna čest, zvlášť když duel dohrál i Groh, který se navíc se sebezapřením stal nejlepším hostujícím střelcem. Další vyloučení Jůzy a Kulhánka však byla zcela zbytečná a konečný direkt v podobě porážky o 14 branek hovoří za vše. Dvůr musí nyní na nepovedený moravský zájezd zapomenout a připravit se na další domácí utkání. Již tuto sobotu ve Strži od 17 hodin přivítá soupeře z Litovle.

Fakta – branky Dvora: Groh 8, Fiedor 6, Michajlík 4/3, Kulhánek 3, Šimek 3, Zelinka 2, Jůza 2, Etrich 1. Rozhodčí: Švidernoch, Kosa. Vyloučení: 6:5 (ČK: 1:3). Sedmičky: 5/4:4/3). Diváků: 140. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Novák – Šimek, Gogolák, Etrich, Labský, Fiedor, Jůza, Kulhánek, Voňka, Groh, Kořínek, Michajlík, Zelinka.