Na mistrovství světa žen vybojovala titul vicemistryně a stříbrnou medaili ve standardní třídě (7601 bodů). Zároveň byla jedním z pilířů osmičlenného reprezentačního týmu žen, který získal titul vicemistryň světa v soutěži družstev na pátém MS v bezmotorovém létání.

Světový šampionát se konal od 28. července do 8. srpna v maďarském Szegedu. Během devíti letových dnů se Jana Vepřeková postavila třikrát na stupně vítězů za první místo v jednotlivých disciplinách.

Výtečně zalétala i v posledním dni soutěže, což jí v konečném hodnocení vyneslo stříbrnou příčku, na níž ve finále dolétla z předtím třetího místa. Jana Vepřeková, v „civilu“ učitelka ZŠ, patří v současné době k nejlepším plachtařkám světa. Ona i další české pilotky obstály na výtečnou, v poli poražených nechaly i tradičně silné soupeřky z plachtařských velmocí, zejména Velké Británie a Francie, které mají v bezmotorovém létání několikanásobně širší základnu.

Výsledky 5. MS v plachtění žen, Szeged 2009 – standardní třída: 1. Sue Kussbach (Něm.) 7614 bodů) 2. Jana Vepřeková (ČR) 7601, 3. Cornelia Schaich (Něm. ) 7555 b.).