Ve 20. kole Excelsior Ženské basketbalové ligy se basketbalistky trutnovské Kary dočkaly úvodního vítězství v roce 2012, když v ofenzivní partii porazily pardubickou Studánku o dvacet bodů. Střelecky se vytáhla Větrovcová. Hradecké lvice potvrdily výbornou formu, tentokrát úspěšně loupily ve Strakonicích.

Kara Trutnov - BK Pliska Studánka Pardubice 95:75 (29:9, 51:35, 78:51). Body: Větrovcová 27, Záplatová 19, Hindráková a Nováková 10, Vacková 8, Komžíková 7, Mervínská a Šnajdrová 6, Mišurová 5, Skokanová 1 - Březinová 22, De La Quintana 10, Dvořáková 9, Bělohoubková 8, Pavlasová a Petrásková 6, Jedličková 5, Chocholoušová 4, Ondřejová 3, Habětínková 2. Rozhodčí: Kec, Vávrová. Fauly: 27:27. 5 osobních chyb: 1:1 (38. Hindráková 25. Jedličková). Technická chyba: 0:1 (29. Březinová). Trestné hody: 36/29 32/23. Trojky: 4:4. Doskoky: 43:27. Diváci: 650.

Kara měla do druhého derby v řadě famózní nástup a po úvodní desetiminutovce vedla o propastných dvacet bodů. Jak nakonec ukázal výsledek sobotního duelu, šlo o rozhodující pasáž utkání. Ve zbytku duelu se totiž hrál vyrovnaný basket, v němž několikrát hostující kolektiv náskok soupeře snížil, aby hned basketbalistky Trutnova zase odskočily. Stínem utkání bylo zranění domácí opory Šnajdrové, jejíž start na blížícím se Final Four Středoevropské ligy je vážně ohrožen.

A jak viděli derby oba trenéři? „U holek musím vyzdvihnout jejich aktivní přístup ke hře. Přeci jen není jednoduché hrát jakýkoliv zápas po třech porážkách. Tahle výhra je velmi důležitá po psychické stránce,“ těšilo domácího Martina Petrovického.

Hostující kouč Roman Chocholouš má jasno. „První čtvrtina hovoří za vše. V dalším průběhu jsme se sice několikrát dostali, řekněme na jedenáct bodů, ovšem v klíčových momentech jsme neproměnili jednoduché střely. Škoda promarněného začátku, kdy jsme nic neubránili a nic nedali. Trutnov totiž nehrál nic moc.“

BK Czech coal Aldast Strakonice - Sokol Hradec Králové 60:73 (15:18, 25:38, 41:60). Body: Křížová 27, Škrabalová 13, Beňušková 6, Dale 5, Jeništová 3, Mračnová, Baláková a Linhartová po 2 Bartáková 18, Kuthanová 14, Stará 13, Rosenbaumová a Čepelková po 8, Ovsíková 6, Hartigová 4, Pochobradská 2. TH: 21/17 13/11. Trojky: 3:8. Fauly: 16:22. Nejlepší hráčka: Kateřina Křížová (Strakonice).

Po úvodních dvou minutách vedl domácí tým po střele Křížové 7:2, sebevědomí východočeského celku to však nijak nenahlodalo. Vždyť svěřenkyně Romany Ptáčkové prohrály z posledních jedenácti zápasů pouze dvakrát, a to s největšími favority soutěže USK Praha a Friskem Brno. Těsně před koncem první čtvrtiny se dostaly do vedení, a to už nepustily. Rozhodující chvíle přišly mezi 13. a 18. minutou. Hradec utekl soupeři na dvanáctibodový rozdíl (19:31) a bez větších problémů dotáhl důležitý duel do vítězného konce.

,,Chvilku jsme se po dlouhé cestě rozkoukávaly, ale jinak jsme první poločas odehrály velmi dobře. Ač se tentokrát příliš nedařilo našim pivotkám, je naše výhra zcela zasloužená,“ poznamenala Romana Ptáčková. (to, kp)

Další výsledky: VŠ Praha - Karlovy Vary 74:70, Valosun Brno - USK Praha 64:116, VŠE Praha - Frisco Brno 79:108, DSK Karlín - Slovanka MB 53:94