„Přes všechny problémy, které jsou zatím s organizováním závodů, bude příští týden zahájen seriál běhů do vrchu v České republice. Dubnové závody budou uspořádány s virtuálními starty. Takto budeme pokračovat až do rozvolnění, kdy se budeme moci postavit na start svých oblíbených závodů,“ sdělil Krkonošskému deníku jeden z hlavních pořadatelů seriálu Karel Šklíba.

Letošní pohárový ročník začíná v Chřibské a pokračuje v Jiřetíně. Všechny závody mají jednotné bodování, takže platí všechna pravidla daná propozicemi. Vítěz všech kategorií by měl být znám 30. října 2021 a v Úpici tak snad bude možné oslavit jubileum, které muselo být loni zrušeno.

Součástí seriálu je i mistrovství České republiky v běhu do vrchu, kvalifikace na evropský šampionát v České Třebové (5. června 2021), mistrovství ČR veteránů v Dolní Lomné – Běh na Kozubovou (1. srpna 2021) a mistrovství Slovenska ve Vršatci (8. srpna 2021). Pomyslnou třešničkou této sezony pak má být Světový pohár v běhu do vrchu v Janských Lázních, který bude současně mistrovstvím republiky v dlouhém horském běhu. Letošní ročník bude zakončen slavnostním předáváním cen a poděkováním všem jednačtyřiceti pořadatelům v Úpici.

Vyvrcholením letošní sezony budou také dvě mistrovství světa. To veteránské v Telfesu a šampionát mladých kategorií v Thajsku. Ten má proběhnout v netradičním listopadovém termínu.

Všechny informace a vynucené změny budou vždy na www.maratonstav.cz. Organizátoři z TJ Maratonstav se již těší na start závodů, které tvoří jednu z největších běžeckých soutěží jak u nás, tak v Evropě.