Maximálně čtyři, možná ale také pouze dvě domácí partie ještě v letošní sezoně odehrají basketbalistky Kary. Tak vzácná je možnost vidět tým trenéra Jozefa Rešetára na vlastní oči. A třeba mu tím vyjádřit dík za kvalitní sezonu a postup mezi čtyři nejlepší celky Ženské basketbalové ligy.

První možnost bude mít trutnovské publikum dnes od 18.30. Také proto manažer Kary JAN BRAUN zve fanoušky na druhý semifinálový zápas, k němuž do sportovní haly ZŠ Komenského nedorazí nikdo jiný než aktuálně nejlepší celek Evropy. Ano, čerstvý vítěz Euroligy ZVVZ USK Praha!

Karu dnes čeká druhé semifinále play off a nejspíš jediné domácí. Jak se na zápas těšíte?
Těšíme se velmi. Podařilo se nám vybojovat účast v semifinále, což je pro nás velký úspěch. Navíc v něm přivítáme čerstvého šampiona Euroligy, takže velký sportovní svátek a skvělá událost. Svědčí o tom i zájem médií, s natáčením už se nahlásila televize.

Jak sám říkáte, jedinečnost duelu dalo víkendové Final Four Euroligy. Trutnov bude mít možnost vidět aktuálně nejlepší tým Evropy. Co na to říkáte?
Je to ohromný výsledek a fantastický úspěch nejen pro USK Praha, ale pro celý český basketbal. Dokázat něco takového v současné obrovské konkurenci bohatých klubů především z Ruska a Turecka, to je veliký výkon. Jak říkala trenérka Hejková: „Sen se stal skutečností". Je velká pocta, že můžeme vítězky Euroligy přivítat v našem městě, obzvláště bezprostředně po zisku jejich euroligového titulu. Trutnov bude prvním místem, kde se USK představí po slavném dobytí trůnu.

Vy sám jste byl společně s trenérem Rešetárem při tom, když USK Praha porazil Jekatěrinburg. Jaký zážitek jste si z Prahy přivezl?
Po vítězném finále jsem jel ve výtahu s trenérkou Hejkovou a finálovými hrdinkami Robinsonovou a Veselou na tiskovou konferenci, kam jsem se procpal. Chtěl jsem slyšet názory přímých aktérek. Byla s nimi sranda, měly velkou radost z dosaženého úspěchu. Zajímavý zážitek (usmívá se). Nejvíce pozornosti si ovšem vysloužila trenérka Hejková, která absolvovala páté finále a popáté vítězně. Na Final Four jsem byl již v pátek a po oba dny panovala v krásně zrekonstruované hale Královka na Letné příjemná a strhující atmosféra, která skvěle dokreslila výjimečnost těchto okamžiků.

Máte již z manažerského postu připraveno nějaké přivítání pro šampionky? A jak byste si přál, aby USK přivítalo uznávané trutnovské publikum?
Snažím se domluvit, aby diváci v Trutnově mohli vidět trofej pro vítěze Euroligy, tak snad se během oslav někde neztratila (úsměv). Přivítání určitě plánujeme. Věřím, že se na šampionky nejlepší evropské klubové soutěže přijde podívat hodně lidí a patřičně jejich úspěch ocení. Každého úspěchu je potřeba si velmi vážit, obzvláště takového, protože nikdy nevíte, kdy a jestli ještě vůbec někdy přijde další. Ale tým USK jezdí do Trutnova kvůli našim fanouškům velice rád, tak doufám, že si dobré pocity bude odvážet i ve středu.

Sledujete také druhou semifinálovou bitvu? Hradecké „lvice" před úterním třetím duelem mířily nezadržitelně do finále!
Samozřejmě ji všichni pečlivě sledujeme. Je pro nás překvapením, jak výraznými rozdíly Hradec vyhrál, přitom ve čtvrtfinále pokořil Slavii až 3:2 na zápasy. I v tom posledním to byl velký boj. Naopak Nymburk zdolal jasně 3:0 euroligový Imos Brno. Ale Nymburku se v úvodních dvou semifinálových utkáních totálně nedařila střelba, hlavně z delší vzdálenosti, ačkoliv má excelentní střelkyně. Teď už to budou mít hodně těžké. Hradec je v euforii a na prahu historického úspěchu. Navíc hraje doma, kde v jejich malé hale dokáží jejich fanoušci vytvořit opravdu pekelnou atmosféru.

Jak je na tom trutnovský kádr? Při vzpomínce na loňský rok se nelze nezeptat: stále se vám vážnější zranění vyhýbají?
Ze série s Valosunem Brno si odnesly naše hráčky řadu šrámů, byla to opravdu velká bitva od začátku do konce. K tomu abychom mohli pomýšlet na medaili a bojovat o ni, potřebujeme dobrý zdravotní stav celého kádru. Bez toho by to bylo velmi složité, náš kádr je velmi úzký. Odhodlání našich hráček je však obrovské, dávají do hry srdce a věříme, že s podporou našich fanoušků to bude atraktivní vyvrcholení sezony.

Trutnov vítá nejlepší tým Evropy

Velký sportovní svátek zažijí dnes od 18.30 příznivci nejen trutnovské Kary, ale celého českého basketbalu. Místní hráčky totiž v domácím prostředí odehrají zápas semifinále play off nejvyšší české soutěže. A pozor. Hostem svěřenkyň trenéra Jozefa Rešetára nebude nikdo jiný, než aktuálně nejlepší ženský basketbalový tým Evropy ZVVZ USK Praha.

Slavnostní punc večernímu duelu dodal obrovský úspěch pražského kolektivu, jehož USK dosáhl v neděli ve vlastní hale Královka. Právě zde se totiž konal letošní finálový turnaj nejprestižnější evropské soutěže žen a vyslankyně Ženské basketbalové ligy v něm šokujícím způsobem získaly zlaté medaile.

„Je to ohromný výsledek a fantastický úspěch nejen pro USK Praha, ale pro celý český basketbal. Dokázat něco takového v současné obrovské konkurenci bohatých klubů především z Ruska a Turecka, to je veliký výkon," hodnotil skvělý výsledek českého kolektivního sportu manažer Kary Jan Braun.

Dnes v Trutnově půjde již o druhý díl semifinálové série. V tom prvním podkrkonošské hráčky neuspěly, když v hlavním městě prohrály výsledkem 53:92. Jelikož se očekává, že bude mít série rychlý spád, o to významnější je pro trutnovské příznivce fakt, že mohou dnes semifinále sledovat v hale při ZŠ Komenského.

„Věřím, že se na šampionky nejlepší evropské klubové soutěže přijde podívat hodně lidí a patřičně jejich úspěch ocení. Každého úspěchu je potřeba si velmi vážit, obzvláště takového, protože nikdy nevíte, kdy a jestli ještě vůbec někdy přijde další. Ale tým USK jezdí do Trutnova kvůli našim fanouškům velice rád, tak doufám, že si dobré pocity bude odvážet i ve středu," dodal k dnešnímu klání Jan Braun.