Cennou remízou s vítězem soutěže a postupujícím celkem do nejvyšší domácí soutěže se rozloučili se sezonou 2014/2015 házenkáři Dvora Králové.

I. liga

1. HK Dvůr Králové – KH Kopřivnice 29:29 (14:14)

Fakta – branky: L. Picha 8, D. Fiedor 6, Etrich 5, Hracha 5/1, Kulhánek 4, Groh 1 – Hanus a Bukovský 7, Jan Gřes 4, Jiří Gřes 4/3, Střelec a Zima 3, Kovalák 1. Rozhodčí: Fogl, Blanar. Vyloučení: 7:7. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (Kirschbaum). Diváci: 180. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – Kulhánek, Groh, R. Fiedor, Jakub Kirschbaum, Neumann, D. Fiedor, L. Picha, Bonaventura, Vitoušek, Hracha, Etrich, Paclík.

Dvoráci před utkáním závěrečného kola dobře věděli, že na svém konečném 10. místě již nic změnit nemohou. Motivaci si však pro duel našli dostatečnou. Jak by ne, vždyť do sportovní haly při ZŠ Strž dorazil účastník příštího ročníku extraligy.

Vstup do zápasu měli domácí skvělý a brzy vedli 3:0, následně 4:1. Hosté, jimž chybělo několik opor, otočili skóre na 4:6, i poté si ale těsný náskok udržoval Dvůr a do pauzy se šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé půli domácím trvalo než formu nastavili na ideál. Hosté vedli o čtyři góly, skvělý finiš ale svěřencům trenéra Pichy zajistil cenný bod. Trefil jej v 60. minutě Kulhánek a pojistil zákrok Babčaníka v poslední šanci zápasu.

Další výsledky 22. kola

Jičín B – Strakonice 36:28, Chodov – Plzeň B 24:26, Nové Veselí – Bystřice 31:35, Náchod – Olomouc 28:24, Karviná B – Bohunice 30:27.