Tento kros byl již tradičně zařazen do Poháru běžců Českého ráje pro veteránské kategorie. Největší zájem diváků byl upnut na hlavní závod, ve kterém běželi společně na trati 4400 m dorostenci muži a veteráni. Mezi největší favority patřili jilemnický Karel Randák, který již několikrát tento závod vyhrál, a Rudolf Cogan ze Sokola Nová Paka. Prognózy se vyplnily. Cogan udával prvé dvě třetiny tempo, ale v závěru ho předběhl jak Randák, tak i Radim Berka z Kozákova.

„Jsem velice šťastný z vítězství, letos to bylo hodně těžké, obával jsem se hlavně Rudy Cogana. Trať byla výborná, rád zde závodím a těším se již na příští ročník“, řekl šťastný vítěz.

V ženách zvítězila přesvědčivě největší favoritka, devatenáctiletá Karolína Grohová ze Dvora Králové, patřící mezi nejlepší české juniorky, která zde uspěla i vloni. „S tratí, která mně vyhovovala, jsem byla spokojena a samozřejmě i s vítězstvím,“ řekla po závodě mladá výborná běžkyně. Mezi nejmenšími byli hodně vidět mladí sportovci z Nové Paky, ze Studence, Jilemnice, ale i místní.

Výsledky, ženy (2000 m): 1. Karolína Grohová (SVS Krkonoše Vrchlabí) 6:58,43 min., 2. Petra Kučerová (Stružinec), 3. Nela Hrdličková (Syřenov) 7:49,58. Muži (4400 m): 1. Karel Randák (Ski Jilemnice) 14:59,46, 2. Radim Berka (Kozákov) 15:03,99, 3. Rudolf Cogan (Sokol Nová Paka) 15:02,21.