V kategoriích TeamGym Junior, Senior a Tria se konal s podporou projektu SforAE – Sport pro všechny a životní prostředí.

SPORTOVNÍ MARATON ZA ÚČASTI 45 DRUŽSTEV
TeamGymový maraton začal sportovcům a organizátorům kolem sedmé hodiny ranní. Přeměnit basketbalovou halu při ZŠ Komenského v prostředí teamgymové se pořádajícímu celku podařilo již v páteční odpoledne, a tak si 45 (!) družstev z celé republiky mohlo zazávodit na tumblingu (pružný akrobatický pás), ve skocích z malé trampolíny a na koberci 14 x 16 m pro pohybovou skladbu.

Byl to den „nadupaný“ obdivuhodnými sportovními výkony s hudebním doprovodem, plný napětí a akce, očekávání, euforie, ale i slziček, když se sem tam něco nepovedlo. O zdárný průběh závodu se starala dvacítka rozhodčích, samozřejmě trenéři a trenérky, ale organizační tým od ředitelky soutěže, přes moderátory, technickou četu, počtářskou komisi, lékaře, rodiče či obsluhou občerstvení. Těm všem včetně sponzorů je třeba poděkovat. Bez nich by se nepodařil závod na tak skvělé úrovni. A jak to dopadlo pro trutnovské týmy?

PLNÁ HALA TLESKALA MISTRYNÍM REPUBLIKY
V kategorii Senior (nad šestnáct let) byli diváci svědkem posledního vystoupení úspěšného trutnovského celku nejstarších děvčat ve složení V. Krejčí, T. Svobodová, M. Bachtíková, E. Krejčí, K. Krejčová, E. Slavková, K. Bydžovská a N. Ježková.

Na domácí půdě se s naplněným hledištěm rozloučily jak jinak než prvním místem a staly se mistryněmi republiky pro rok 2018. A na zlatý stupínek v sobotu vystoupaly hned dvakrát, když z rukou předsedy ČGF pro TeamGym Petra Grygy převzaly i zlatý pohár pro nejúspěšnější seniorský republikový tým závodu Českého poháru 2018. Ten vyhodnocuje celoroční závodní výsledky.

Za hudebního doprovodu písně We Are The Champions od skupiny Queen se o dojemnou atmosféru za potlesku diváků postaral trenér Jiří Matuška, jenž děvčatům předal kytičku a poděkoval za vzornou reprezentaci oddílu.

I v kategorii Junior II. (do šestnácti let) měl Spartak želízko v ohni. Děvčata začala své vystoupení na pódiové skladbě a obdržela druhou nejvyšší známku za provedení. Před domácím publikem si družstvo věřilo a chtělo dokázat, že loňské republikové stříbro nebylo náhodné. Na akrobacii sice udělalo pár chybiček, ale čistě provedený přeskok bez pádů posunul jejich sen ke skutečnosti. Tým ve složení S. Chaloupková, A. Seifertová, A. Valterová, A. Hauptová, B. Oravcová, K. Slavíková, P. Hellingerová a N. Krejčí si u rozhodčích vysloužil druhé nejvyšší bodové ohodnocení a stal se v konkurenci deseti družstev zaslouženě za vítězným celkem Brna vicemistrem republiky.

Ke stříbrné příčce z republikové soutěže ČASPV družstvo přidalo ještě celkové druhé místo v Českém poháru a radost děvčat i trenérek byla doslova „hmatatelná“.

Velké zlepšení prokázala trutnovská děvčata v kategorii Junior I. (do jedenácti let). Sestava V. Kerhátová, N. Mládková, F. Prokůpková, K. Koubková, K. Pávová, B. Muhlová a N. Valentová předvedla svůj nejlepší výkon sezony a v provedení se umísťovalo na nejvyšších pozicích. Díky nižší obtížnosti prvků to však na medaile nestačilo a pro tentokrát z toho bylo šesté místo, které je však v konkurenci sedmnácti družstev z republiky velkým úspěchem.

Ve večerních hodinách proběhl i závod trií, což je TeamGymový dvojboj na akrobacii a trampolíně. Je připraven pro gymnastky a gymnasty, kteří nevytvoří vícečetné družstvo, ale i tak si skupinka tří až pěti závodníků může zasoutěžit. Za Trutnov nastoupila seskupení dvě. Dívčí ve složení N. Sáblíková, E. Pírová, E. Thamová, A. Coblová a chlapecké (Š. Krátký, M. Burýšek a J. Petr). Týmy zajely své série akrobatických řad a skoků bez velkých chyb. Pro některé členy to však bylo první vystoupení na tak velké soutěži, proto především sbírali zkušenosti. Rozhodčí je ohodnotili osmým a sedmým místem.

Slavnostní vyhlášení závodu trií proběhlo po devatenácté hodině a pak už se soutěžní družstva se mohla rozejít a rozjet domů napříč celou republikou.

V příštím roce se republiková soutěž bude v Trutnově konat už popáté a již známým datem bude 9. listopad 2019.