Pod Krkonošemi se jako jejich soupeřky představily béčko pražského SaBaTu a ostravské Arrows. Týmu z hlavního města zatím v tabulce patří poslední místo, proto využil přestávky v extralize a posílil se reprezentační nadhazovačkou a dalšími čtyřmi hráčkami z áčka. S jediným cílem – sebrat body Trutnovu i Arrows a odlepit se ode dna.

Trutnovské hráčky ovšem jejich názor nesdílely. Po nepříliš valném začátku, kdy prohrávaly 1:4, nakonec perfektní hrou, zejména na pálce, výsledek zvrátily na konečných 10:4.

Druhý sobotní zápas proti Arrows byl koncertem domácích a skončil rozdílem po páté směně 21:0. V nedělní odvetě trutnovské ženy částečně šetřily síly na druhý zápas proti SaBaTu, částečně hledaly zbraň na soupeře. Arrows porazily 6:3. Odveta se SaBaTem nabídla velmi vyrovnané utkání, plné krásných zákroků i chyb na obou stranách.

Pražanky byly motivovány ziskem alespoň jednoho trutnovského skalpu. Ten se však domácím hráčkám podařilo uhájit a zvítězit 6:4. Více než tři zápasy odházela skvělá Petra Bartelová. Velký kus práce na pálce odvedly Šárka a Jana Jakubcovy, Markéta Švandová nebo Veronika Maková, jejíž rychlost mezi metami udivovala nadšené diváky a soupeře doháněla k šílenství.

Ačkoliv má Trutnov HSM v tabulce největší počet vyhraných zápasů, úspěšným domácím vystoupením si pouze upevnil umístění na druhé pozici, kam tým odsunulo zaváhání na jednom turnaji, který se dost nešťastně započítává do dlouhodobé soutěže.

O nadcházejícím prodlouženém víkendu bude v Horním Starém Městě, a to jak po společenské, tak sportovní stránce, velmi nabitý program. V sobotu od 15 hodin je totiž naplánováno setkání bývalých členů, dnes již jednatřicetiletého oddílu, a dalších příznivců softbalu z východních Čech. V neděli a v pondělí se bude paralelně na hřištích v Horním Starém Městě a v Mladých Bukách hrát mistrovství ČR ve slow-pitchi.