On, Jiří Bouchal, Jan Beránek, Ladislav Provod a Jan Overmar se totiž v sobotu stali neoficiálními vládci nejvyšších českých hor. Jako družstvo USK CS Plzeň si dojeli pro vítězství v 55. ročníku Krkonošské 70 (hlavní kategorie muži 70 km).

Jak si ceníte takového prvenství?
Hodně. Jsme tu pošesté a od pátého, čtvrtého, třetího, druhého místa se nám letos podařilo zkompletovat naši sbírku. Dneska nám to sedlo, nikdo neměl žádnou velkou krizi, takže jsme velmi spokojení a šťastní, že se nám to zase jednou takhle povedlo.

Věděli jste, jak si stojíte?
Dá se říct, že na nějakém patnáctém kilometru jsme tušili, že o tu medaili jedeme. Nijak jsme však nebláznili tempo. Rozhodovalo se v posledních dvaceti kilometrech, kde jsme předjeli oba naše soupeře a v závěrečných kilometrech jsme si dojeli pro vítězství.

Kde byl pro vás na trati nejtěžší úsek?
První je hned na začátku. Dostat se těch 530 metrů na deseti kilometrech nahoru není žádná sranda. Dál se pak chleba láme v posledních dvaceti kilometrech, kdy už vám docházejí síly, nohy tuhnou, chytáte křeče. Je to i otázka štěstí, komu to ten den nejlíp sedne.

A vám to asi sedlo náramně.
Myslím si, že jsme vyhráli právě díky tomu, že jsme oproti ostatním soupeřům pouze jednou, asi dva kilometry, měli jednoho našeho člena na laně. Jinak jsme se všichni dobře vyspali a sedlo nám to.

Jak budete slavit?
Hned se vracíme do Plzně, ale únava je potřeba pořádně vyplavit, takže nějaké pivko ještě večer určitě padne.

USK CS Plzeň, vítěz 55. ročníku K70 - zleva: Jiří Bouchal, Jan Beránek, Petr Pešta, Jan Overmar, Ladislav Provod.