„Vítězství je pro nás jediným řešením, abychom si zachovali naději,“ potvrzuje trenér extraligového nováčka Petr Šulc před zítřejším duelem s Třeboní. Proč mluví o naději? Moc dobře si totiž uvědomuje, že ani dva případné domácí úspěchy (8. května ještě Dvůr hostí Přerov) nezaručí nováčkovi to, že v play out neskončí na posledním místě a nespadne do baráže proti Brnu. „Pokud bude i Frýdek dál v domácím prostředí vítězit, stačit nám to nebude,“ vysvětluje.

Teď se teprve ukazuje, jak důležitý bonusový bod za umístění po základní části si severomoravský klub do bojů o záchranu přinesl. Královédvorští z poslední příčky vstupovali bez bonifikace.

Klíčová bitva tak bude na programu příští víkend, kdy se v přímém souboji Dvůr představí na frýdecko-místecké palubovce. Aby tam však hosté měli o co hrát, musí zítra naplno bodovat doma. „Přesně tak, to je základní předpoklad toho, abychom pak mohli spekulovat dál,“ ušklíbl se Šulc.

Jaký recept má připravený na Třeboň? „Je to pouze o tréninku, tréninku a tréninku. Mít trošku toho sportovního štěstí a společně s tím i vůli a snahu hrát dobrou a efektivní házenou,“ pravil Šulc. Na tréninkovou morálku si při reprezentační přestávce stěžovat prý nemohl. „Čas jsme využili na zlepšení fyzické kondice. Od začátku tohoto týdne jsme se zase vrátili k herní části,“ prozradil královédvorský lodivod.

Nepřihodí–li se něco neočekávaného na dnešním tréninku, nastoupí Dvůr zítra ve Strži proti Třeboni (od 17 hodin) v nejsilnějším možném složení. „Budeme snažit udělat všechno proto, abychom duel zvládli. I když to bude hodně těžké, protože sama Třeboň si situaci ve skupině, ač do ní vstupovala z nejlepší pozice, zkomplikovala domácí prohrou s Přerovem,“ uzavřel Šulc.