Nováček druhé ligy v soutěži dokázal už spoustu věcí, na jeden okamžik ale musel čekat až do desátého hracího kola. Teprve v něm totiž odešel z dvojzápasu s kompletní sadou šesti bodů. Stalo se tak v sobotu proti Kerharticím.

II. liga

VK Tambor Dvůr Králové – TJ Sokol Kerhartice 3:0 (20, 20, 22)

Do sportovní haly při základní škole ZŠ Strž přijel tentokrát soupeř z městské části Ústí nad Orlicí a od domácího celku se očekávalo vítězství. Jak by ne, vždyť zatímco Kerhartice zakončily první polovinu soutěže na předposledním devátém místě, Dvoráci zimovali na čtvrtém.

Hodni role favorita domácí rozehráli hned dopolední duel a důležitou úvodní sadu získali poměrem 25:20. Tambor byl lepším týmem ve všech sadách a takřka neustále si udržoval potřebné vedení. Hráči si tak ve hře mohli vyzkoušet řadu nových věcí a diváky potěšili „čistou" hrou a tedy výsledkem 3:0. Ve všech dějstvích přitom soupeř zaznamenal alespoň dvacet bodů.

VK Tambor Dvůr Králové – TJ Sokol Kerhartice 3:1 (21, -19, 13, 21)

Do odvety zkusili Dvoráci pozměnit sestavu a zpočátku jim snažení nevycházelo. Hosté hráli zodpovědně a odměnou jim v prvním setu bylo vedení 17:20. Za tohoto stavu ale domácí strana zabrala, přiklonilo se k ní i potřebné štěstí a k velké radosti publika z toho bylo otočení skóre na konečných 25:21!

Co se ale povedlo v sadě úvodní, to už dvorští hráči v té druhé nedokázali. Znovu pustili soupeře do vedení, tentokrát se o něj ale Kerhartice obrat nenechaly (19:25). Za vyrovnaného stavu 1:1 se domácí lavička rozhodla o změnu a do zbytku utkání poslala úspěšnou sestavu z dopoledního duelu. Třetí set potvrdil, že šlo o výborný tah. Tambor totiž vyhrál jasně 25:13 a po právu ovládl i závěrečné víkendové dějství.

„Do odvety jsme zkusili nasadit nového nahrávače, který se však teprve s týmem sehrává. V prvním setu se nám ještě povedl obrat a v koncovce jsme vyhráli, druhou sadu jsme ale jen dotahovali. Do zbytku utkání jsme již nastupovali v osvědčené sestavě a dotáhli duel bez větších problémů k vítěznému konci," popsal odpolední bitvu domácí blokař Radan Černý.

Premiérovým ziskem šesti bodů si Dvoráci v tabulce druhé ligy upevnili čtvrtou příčku. Již v sobotu je ale čeká mnohem náročnější souboj. Svěřenci trenéra Jiřího Vidasova se totiž přestaví na palubovce Žďáru nad Sázavou. Tento tým je v aktuálním pořadí druhý, předem poraženi k němu ale podkrkonošský celek cestovat nemusí. Vždyť v říjnu loňského roku jej v domácím prostředí porazil dvakrát 3:2.

Víkendová sestava VK Tambor:  Přichystal, T. Bäumelt, Hanzlík, Jakubec, Černý, V. Bäumelt, M. Hůlek, Ganbaatar, Havel, Beneš.

Další výsledky 10. kola

Hrotovice – Praga 3:0 a 3:0. Česká Třebová – Malšovice 3:0 a 3:1, Zruč nad Sázavou – Žďár nad Sázavou 0:3 a 0:3, Hronov – Střelice 3:0 a 2:3.

Program příštího kola (18. 1.)

Sobota 10.00: Kerhartice – Česká Třebová, Střelice – Zruč n. S., Malšovice – Praga, Žďár nad Sázavou – Dvůr Králové. 11.00: Hronov – Hrotovice.