Nejvyšší soutěž mužů hrálo toto družstvo od roku 1969 až do roku 2004, kdy se přestěhovalo do Kladna. Vedle šesti titulů, dvakrát zvítězilo v Českém poháru a dosáhli i několika úspěchů na mezinárodní scéně.

Odolenou Vodou prošlo mnoho úspěšných volejbalových reprezentantů (Bláha, Fortuník, Pakosta, Štokr, Holubec…).

Po tříleté odmlce v Odoleně Vodě došlo ke znovuzrození volejbalu, kdy tým začal hrát druhou ligu a v loňském roce již první, kde obsadil 8. místo. V posledních kolech letošního ročníku prohrál s Českými Budějovicemi 1:3 a porazil rezervu Brna 3:0. V tabulce patří sobotnímu soupeři Vrchlabí třetí místo.
Velice pikantní příchuť bude mít zápas pro jednoho hráče Vrchlabí. Univerzál Marek Černý v Odoleně Vodě působil v letech 1990 – 1996, kdy získal tři mistrovské tituly a zvítězil v Superpoháru!

„Jsou to pěkné vzpomínky. Byla to moje nejlepší volejbalová léta. Dostal jsem se mezi volejbalovou špičku v republice a zahrál jsem si proti nejlepším evropským klubům včetně kubánské reprezentace,“ řekl čtyřicetiletý volejbalista, jenž do Vrchlabí přestoupil z Náchoda v roce 1999.

Jeho soupeři se tak v sobotu můžou stát někdejší spoluhráči Přemysl Bláha, Milan Fortuník, Petr Galis, Martin Kop a Pavel Holčík, kteří v současné době hrají za Odolenu Vodu.

„Kluky jsem dlouho neviděl, ale rád si to s nimi na palubovce rozdám i přesto, že budou mít převahu,“ usmál se Marek Černý. Jsem na ně „sám“, ale samozřejmě nemohu zapomenout na výborné spoluhráče, kteří mi budou oporou a fantastické publikum, které nás požene dopředu a vytvoří neopakovatelnou volejbalovou kulisu,“ dodal před utkáním, které začíná zítra v 17 hodin.

Možnost vidět vrchlabské volejbalisty v akci budete mít ale už také dnes, kdy od 19 hodin hostí Chomutov.

(af)