Dotáhnout jedno utkání v Chabařovicích alespoň do tie-breaku a mohli slavit. Místním volejbalistům stačila jedna výhra, dokonce i prohra ve zkrácené hře, aby získali definitivu druholigového titulu. A přesně s tímto cílem k zápasům 31. a 32. kola vyjeli.

Předčasné oslavy ale musela parta z Českého ráje odložit. Bez kouče Šimůnka a exreprezentanta Konečného úkol nezvládla. Z obce na Ústecku si totiž odvezla dvě porážky.

Chabařovice – Turnov 3:0 (23, 15, 22)

I když dopolední zápas nerozehrál lídr tabulky špatně. Ve vyrovnané koncovce chyboval a domácí se snadno dostali do vedení. Chabařovice byly lepší. Druhý set dokonce vyhrály s náskokem deseti bodů, hosté se v celém utkání nedostali do tempa. S porážkou 0:3 asi těžko před zápasem kalkulovali.

„Neustále jsme museli dotahovat bodovou ztrátu. Často jsme chybovali a mdlý herní projev nám nedovolil skóre zvrátit. Je ale potřeba říci, že domácím hráčům se dařilo téměř vše. Vyzvednout musím hlavně jejich bezchybnou obranu," řekl Daniel Strnad, druhá polovina trenérského dua na lavičce Turnova.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Charousek, Vacík, Melich, Lukavec, Marek (Libero – Vojta). Střídali: Novák, Kovář, Macháč, Uhlárik.

Chabařovice – Turnov 3:1 (-22, 21, 13, 17)

Do odvety vstoupili hosté odhodlaněji. Po prostřídání sestavy se prezentovali úspěšnější obranou na síti a díky servisu zatlačili nabuzeného soupeře do úzkých. Výsledkem bylo vedení 1:0 na sety. A tak v případě zisku další sady by už byl titul na světě.

„Zlomily nás ale chyby v koncovce druhého setu. Když jsme ho ztratili, jakoby se zápas zlomil. Naše další volejbalové snažení bylo spíše volejbalovým utrpením," komentoval Daniel Strnad. Turnov totiž ve třetím a čtvrtém pokračování zápasu schytal na jeho poměry nevídané debakly. Pouhých 13 a 17 získaných bodů nebylo hodno lídra tabulky. Hold, i mistr tesař se utne.

Šanci na nápravu červenobílá družina dostane už v sobotu. Naposledy před domácím publikem se totiž pokusí přehrát zachraňující se Sokolov. Utkání startují v 11 a 15 hodin a orámují ho zápasy turnovského ženského týmu v krajském přeboru Liberecka, který se střetne s lídrem soutěže z Mnichova Hradiště (hraje se od 9 a 13 hodin).

TJ Zikuda Turnov: Novák, Charousek, Vacík, Uhlárik, Melich, Marek (Libero– Vojta). Střídali: Kovář, Macháč, Folprecht, Lukavec.

Ostatní zápasy: Mladá Boleslav – Lokomotiva Liberec 3:0 a 3:0, Domažlice – Netolice 3:0 a 3:0, Jablonec nad Nisou – Ervěnice 3:1 a 3:2, Sokolov – Modřany 2:3 a 0:3.

Příští kolo: Chabařovice – Mladá Boleslav, Turnov – Sokolov, Modřany – Jablonec n. N., Ervěnice – Domažlice, Netolice – Liberec.