Trenér Turnova Martin Mareš si pochvaloval začlenění mladých hráčů do týmu, kteří úspěšně odehráli letošní 1. juniorskou ligu. „Nejlepším hráčem proti Malé Skále byl nestárnoucí Mlejnek, ale všichni podali zodpovědný a spolehlivý výkon,“ uvedl Mareš.

Už od pátku se přitom turnovští hráči účastní v Litomyšli kvalifikace o druhou ligu, jejich už čtvrtou v řadě. První utkání je čekalo včera od 16.30 proti TJ Sokol Malšovice, dnes mají v 9 hodin za soupeře domácí družstvo VK Litomyšl, od 15 hodin TJ Netolice a v neděli je čeká od 11 hodin poslední soupeř TJ Spartak Modřany. Skupina je to těžká a na turnovské hráče může působit i blok předchozích tří nezvládnutých kvalifikací. Trenér Mareš byl ale před odjezdem klidný a řekl, že se jeho omlazený tým bude snažit předvést kvalitní výkony.

Krajského přeboru mužů se účastnil i druhý zástupce našeho okresu – TJ Vysoké nad Jizerou, který se přitom na začátku sezony potýkal s odchodem dvou stabilních hráčů. „Třetí sezonu jsme si dokázali udržet solidní umístění ve čtvrté nejvyšší republikové soutěži. Odchody se nepodařilo nahradit ve všech směrech, ale přesto jsme si opět dokázali zlepšit zápasovou bilanci na 17:15. V případě, že bychom se vyhnuli několika zbytečným porážkám, mohla být bilance ještě lepší a mohli jsme skončit na medailových příčkách,“ byl spokojen s pátou pozicí kapitán družstva Vysokého Jaroslav Nechanický.

Dokončen byl i krajský přebor žen, ve kterém se našim zástupcům – TJ Turnov a TJ Spartak Rokytnice n. J. příliš nedařilo.

Krajský přebor 1. třídy mužů

Výsledky 35. a 36. kola: Turnov – Malá Skála 3:0 a 1:3, Vysoké n. J. – Jablonné v P. 3:2 a 3:1, Varnsdorf – Stráž n. N. 3:0 a 2:3, Smržovka – Tanvald 3:0 a 3:0.

Krajský přebor 1. třídy žen

Výsledky 35. a 36. kola: Rokytnice n. J. – Jablonex Jablonec 2:3 a 0:3, Bižuterie Jablonec – Stráž n. N. 1:3 a 3:0, Lok. Liberec B – Nový Bor 3:0 a 3:0, Ž. Brod – Mnichovo Hradiště 1:3 a 2:3.