TJ Veros Chomutov – TJ Spartak Vrchlabí 3:1 (-21, 15, 17, 15).

Jak Vrchlabští přiznali, v Chomutově narazili na soupeře, se kterým by měli odehrát vyrovnaný boj, jež by rozhodovaly koncovky setů. Hostům se to bohužel povedlo pouze jednou, když vyhráli úvodní sadu 25:21. V těch dalších podali špatný výkon a odešli zaslouženě poraženi

„Do Chomutova jsme bohužel kvůli zdravotním potížím odjížděli pouze s osmi hráči a měli jsme problémy poskládat sestavu. Přesto jsme soupeře zaskočili a vyhráli jsme první set. V dalším průběhu utkání jsme již na úvod nenavázali a vlastními chybami jsme zbylé sety prohráli, když nás soupeř přehrál a nedovolil nám ani jednou překročit metu osmnácti bodů,“ popsal duel kapitán a zároveň i trenér týmu Tomáš Kulhánek.

TJ Lokomotiva Česká Lípa – TJ Spartak Vrchlabí 3:2 (19, 17, -26, -18, 11).

Ve druhém utkání byly šance volejbalistů z Krkonoš ještě větší. Zavítali totiž na půdu nováčka a věřili, že by právě zde mohli uhrát první vítězství sezony. Naštěstí se stabilizovala i sestava a Vrchlabí šlo do utkání s otevřeným hledím.

„Zatímco v Chomutově nám vyšel začátek, do utkání v České Lípě jsme nevstoupili dobře. Nováček hrál v euforii, hnala ho spousta diváků a duel měl náboj i v tom, že za domácí nastoupili dva hráči, kteří loni působili v našem dresu. Lípa hrála dobře, vycházelo jí vše, na co sáhla. My jsme ale po dvou setech obměnili sestavu, byli jsme rázem lepším týmem a mohli jsme duel otočit. Podařilo se vyrovnat, ale zkrácená hra má svá specifika a i když byl stav 11:11, nepovedlo se nám duel dovést do úspěšného konce,“ litoval Kulhánek.

Nyní se Spartak konečně představí doma, kde hrál zatím jen dvakrát. Na své palubovce přivítá v pátek od 19 hodin Prosek Praha a v sobotu v 17.00 MFF Praha.

„My věřili v úspěchy i v předchozích duelech, hrát se dá s každým. Teď ale máme konečně výhodu domácího prostředí a věříme tomu, že nám diváci pomohou dostat minimálně Prosek pod sebe,“ přeje si Tomáš Kulhánek.