„Nastupovali jsme do pro nás optimální druhé osmičky s ambicemi na vrchní část této skupiny a živili jsme naděje na posun v celkovém hodnocení Českého poháru,“ řekl turnovský kouč Jan Mlejnek.

První utkání Turnov sehrál proti Slávii Hradec Králové. Neoblíbeného soupeře tentokrát hráčky z Českého ráje pokořily v poměru 2:1 na sety, což týmu dodalo sílu do nadcházejících střetnutí. V dalším průběhu sobotního programu Turnov skončil s bilancí dvou výher a dvou porážek.

Vítězství si připsal proti outsiderovi ze Svitav (2:1) a Náchodu, který po jednoznačném prvním setu pro soupeře nakonec Turnovačky přehrály také v poměru 2:1. Neúspěchem naopak skončily duely s Mikulovem (1:2) a Červeným Kostelcem (0:2).

Nedělní závěrečné vyrovnané zápasy proti Karlovým Varům (1:2) ani Malšovicích (0:2) Turnov nevyhrál, přesto může být s konečným umístěním na 11. místě z 24 startujících celků spokojený.

A jak celou účast hodnotí Jan Mlejnek, polovina trenérského dua TJ Turnov?

„Velkým pozitivem finálového kola Českého poháru je skutečnost, že na tomto úspěchu se podílela nejen základní sestava, ale i celý tým čítající 11 hráček. V mnoha situacích byla naše lavička trumfem, který dokázal otočit zápas a tím plnohodnotně pomoci k dosaženému výsledku našeho družstva. Úspěchem je i skutečnost, že v celkovém pořadí před námi skončily jen ligové a extraligové týmy. I bez tradiční opory Mlejnkové, která pravidelně nastupovala v ligových a extraligových duelech juniorských týmů, jsme dokázali několikrát týmy z vyšší soutěže porazit, což je také výrazným pozitivem. Chtěl bych poděkovat všem našim sponzorům, kteří nás finančně podporují a můžeme si díky jejich podpoře zahrát zápasy s ligovými popřípadě extraligovými družstvy.“

(jp, nov)