„Byla to nejvydařenější kvalifikace jakou jsme sehráli a do posledního zápasu jsme měli velké vyhlídky na postup,“ přiznává trenér Turnova Martin Mareš.
V pátek po nervy drásajícím zápase porazili Turnováci 3:2 Malšovice a zlomili prokletí pátečních zápasů, lepší začátek si nemohli přát.

Sobotní ranní zápas s domácí Litomyšlí měli po hladce vyhraném prvním setu pod kontrolou, ale neuvěřitelně selhali v koncovce druhého setu, kdy ho ztratili po třech setbolech vlastními chybami na servisu a v mezihře. Domácí se pak dostali do zápasu a v dalších dvou setech v dramatických koncovkách dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 3:1.

V dalším zápase s Netolicemi po nervózním průběhu zvítězili Turnovští 3:1 a udrželi naději na postup do posledního dne. „Situace ve skupině se tak zamotala, že před posledními dvěma zápasy byly čtyři celky na postup. My jsme ten svůj bohužel nezvládli. Neunesli jsme velkou nervozitu a zodpovědnost na čtvrtý pokus konečně uspět,“ přiznal psychický blok mužstva v kvalifikacích Mareš.

S pražským celkem z Modřan proto v posledním zápase prohráli 3:0. V koncovce třetího setu to vypadalo, že se utkání zlomí, ale nestalo se tak. „Absolutorium zaslouží nestárnoucí Mlejnek a mladý Melich. Bohužel se nedařilo, tak jak jsme potřebovali některým zkušeným hráčům. Mladí nezklamali a potvrdili, že jsou velkým příslibem pro budoucnost,“ doplnil Mareš a zároveň dodal: „Pro mě již čtvrtá nepostupová kvalda v řadě znamená smutné loučení na postu trenéra, je čas něco změnit. Všem hráčům děkuji za jejich výkony a svému nástupci přeji, aby hned první pokus proměnil v postup. Turnovskému volejbalu by určitě druhá liga slušela.“

Kádr Turnova v kvalifikaci: Nahrávači – Folprecht, Černý. Blokaři – Mlejnek, Kovář, Pecina, Vacík, Vaněk. Smečaři – Strnad, Nyč, Maier. Universálové – Melich, Maruška. Libero – Cimbál.

Baráž o druhou ligu (Litomyšl):

Zápasy Turnova: TJ Turnov – TJ Sokol Malšovice 3:2 (-17, 22, -23, 24, 10), VK Litomyšl – TJ Turnov 3:1 (-16, 26, 20, 21), TJ Turnov – TJ Netolice 3:1 (-22, 22, 22, 23), TJ Spartak Modřany – TJ Turnov 3:0 (18, 12, 23).

#nahled|https://g.denik.cz/23/24/krkonose_volejba_turnov_treti10_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/23/24/krkonose_volejba_turnov_treti10.jpg|SESTAVA VOLEJBALISTŮ TJ TURNOV po výhře v posledním letošním zápase krajského přeboru s Malou Skálou.#