Pořadatelé hlásí, že vše zásadní je připraveno, jenom o počasí nechtějí příliš hovořit. Tento způsob léta… však to znáte i od klasika české literatury.
Tradiční termín

V sobotu 1. srpna v 8 hodin to celé odstartují dorostenci a dorostenky, o hodinu později se připojí veteráni nad 40 let, což je kategorie, ve které se představují bývalí reprezentační či ligoví hráči. V 11 hodin je na programu elitní soutěž mužů. Tahákem v ní bude jistě loňský vítěz – Humři Perštejn, tedy tým, ve kterém nastupují současní reprezentanti či hráči startující v nejrůznějších evropských volejbalových ligách. Nastoupí i nejméně šest dalších extraligových celků.

Pořadatelé se rovněž těší na reprezentaci Libye, která si přijede vyzkoušet, jak vypadá volejbal na antuce. Tato dvoudenní soutěž vyvrcholí v neděli po obědě – ve 13 hodin začne zápas o 3. – 4. místo a ihned po něm pak finále. Obě utkání se odehrají za asistence kamer České televize. V neděli ještě budou hrát muži 1. a 2. ligy, kde loňský úspěch – první místo – budou obhajovat domácí muži a také ženy. Ve společné soutěži si zahrají ženy extraligy, 1. a 2. ligy.

Pořadatelé se těší i na hosty. Prezidentská kancelář na pozvání reagovala tak, že Václav Klaus do Dřevěnice rád přijede, pokud mu to z časových důvodů vyjde. Pozváni jsou i senátor Jiří Liška, poslanci Hana Orgoníková a Zdeněk Lhota, vedení krajského úřadu, za jehož finanční podpory se turnaj hraje. Přijedou samozřejmě i tělovýchovní představitelé a zástupci sponzorských firem.

Dřevěničtí se rovněž rozhodli, že zorganizují sbírku na pomoc kolegům z Hodslavic. Ti už přes třicet let organizují volejbalový turnaj na Moravě, letos se vesnicí přehnala povodňová vlna, která zavinila, že akce musela být na poslední chvíli zrušena. Škody nejen na sportovních zařízeních byly zásadní, a tak se vedení dřevěnického turnaje rozhodlo zorganizovat alespoň částečnou pomoc!

Šestapadesátá Volejbalová Dřevěnice je tedy připravena a věřme, že ji počasí nezkomplikuje.