Domácí tým, který jako nováček druhou nejvyšší soutěž letos hraje po třiceti letech, se od 19 hodin představí v souboji s českou reprezentací. Ne, to není žádný žert.

Ale samozřejmě, že také nejde o mužský výběr, nýbrž se jedná „jen“ o partu juniorů. Reprezentační družstvo do 18 let hraje první ligu v rámci dlouhodobé přípravy na kvalifikaci mistrovství Evropy, která se v dubnu uskuteční v Maďarsku. Poslední jeho přípravou byl mezinárodní turnaj ve Svitavách na konci loňského roku. V konkurenci Slovenska, Maďarska a Rakouska obsadil třetí místo.

„Soupeř nás požádal, jestli bychom zápasy nepřeložili z podzimní části na tento termín. S tím, že se i přizpůsobí a přijedou k nám. Normálně se totiž utkání hraje na svazové půdě v Nymburce,“ vysvětlil vrchlabský kouč Tomáš Kulhánek, proč ke změně pořadatelství došlo. „Samozřejmě, že jsme na takovou variantu rádi přistoupili, protože domácímu publiku tak můžeme předvést to nejlepší, co náš juniorský volejbal představuje,“ dodal.

Ve druhé nejvyšší soutěži česká „18“ zatím odehrála 18 zápasů. Zvítězit se jí však podařilo pouze v jediném utkání proti Poštorné. Vrchlabští se v dosavadním průběhu radovali z vítězství pětkrát a v tabulce jim patří 10. místo.

Kdo se volejbalovou baštou nenasytí dneska, může si přidat „nášup“ zítra, kdy se opět od sedmi večer hraje odveta.

Soupiska reprezentačního družstva juniorů ČR
– nahrávači: Jakub Ulč (Brno), Jakub Sobek (Příbram), Matyáš Démar (ČZU Praha); smečaři: Tomáš Sobek (Příbram), Jan Kučera (Velké Meziříčí), Jan Vobejda (Příbram), Pavel Matějka (Příbram), blokaři: Vojtěch Navláčil (Zlín), Jan Štefan (Příbram), Michal Lohr (ČZU Praha), Tomáš Lanč (Brno), univerzálové: David Kuboš (ČZU Praha), Jan Hadrava (ČZU Praha), libero: Michal Kotek (Příbram). Hlavní trenér: Lubomír Vašina.