Na Kanárských ostrovech je Vrabcová-Nývltová s osobní kondiční trenérkou Grétou Novotnou. „Vede silové tréninky a doprovází Evu i na dlouhých objemových trénincích. Soustředění je zaměřeno na objem a sílu," uvedla Vrabcová-Nývltová na svém webu a na sociálních sítích přidala prosluněné fotky z ostrova.

Česká jednička uplynulých sezon měla dlouhodobé problémy s metabolismem, které vyvrcholily koncem listopadu na SP ve finské Ruce. Vrátila se tehdy domů, podstoupila dvoutýdenní hospitalizaci v brněnské nemocnici a pak se léčila doma.

Přípravu na Kanárských ostrovech uprostřed zimy zvolila, protože chce naběhat co nejvíce kilometrů na suchu a vyhne se tak chladnému počasí. „Aby tělo zvládlo trénink, aniž by ho to limitovalo. A hlavní důvod je, aby pak přejezd do vysoké nadmořské výšky měl ještě větší efekt," uvedla v rozhovoru pro server trutnovinky.cz.

Před odjezdem měla trošku obavy, jak se s tělo tréninkem vypořádá. „Je to neznámá. Já si ale v tuhle chvíli myslím, že si můžu dovolit riskovat, protože horší už to být nemůže. Zkoušíme to a věříme, že to může být ku prospěchu."

Na lyže by se měla poprvé od Kuusama postavit v Livignu, kam plánuje odjet 25. ledna. Do Světového poháru by se mohla vrátit 13. a 14. února ve Falunu a startovat by chtěla i o týden později v Lahti.

„Podle výsledků a pocitu by se pak vidělo, jestli bych jela na Tour de Kanada. Ale tu beru spíš s otazníkem. Vzhledem k tomu, že pak lyžařská sezona končí, bude to pro mě hodně krátká sezona," řekla.

Devětadvacetiletá běžkyně v poslední době úspěšně kombinovala lyžování s atletikou. V maratonu se chce zkusit kvalifikovat na olympiádu do Ria.