Pouze v České republice jich bylo 43! Současný rekord byl zapsán při světovém šampionátu 2003 ve Švýcarsku, kdy se akce zúčastnilo celkem 207979 závodníků.

Mateřské centrum Kopretina ve spolupráci s oddílem orientačních sportů Vrchlabí a spolkem Vrchlabí v pohybu připravilo také závod (nejen) pro děti. Centrem bylo náměstí T. G. Masaryka a nechybělo krásné polojasné počasí s velmi příjemnou teplotou.

Před šestnáctou hodinou se začalo startovat. Připraveny byly dvě tratě kratší kilometrová vedla zámeckým parkem, kde děti hledaly kontroly se zvířátky. Delší (2200 metrů) vedla navíc klášterní zahradou a v zahrádkách na Slunečné.

Celkem vyběhlo 132 přihlášených závodníků, z toho 89 na krátkou a 43 na dlouhou trať. V cíli byli vidět spokojení účastníci různých věkových kategorií. Ať už ti nejmenší v kočárku s doprovodem rodičů a sourozenců nebo samostatní školáci. Po zdolání trati čekal na závodníky diplom, plyšový maňásek a zdravá dobrota. Akce probíhala za podpory města Vrchlabí a KRNAPu.