Ačkoliv mají v těchto dnech zimní sporty jasně navrch, dnes bude sál vrchlabského Kulturního domu Střelnice patřit všem sportovcům. Proběhne v něm totiž další ročník vyhlášení prestižní ankety „Sportovec města Vrchlabí".

Slavnostní akce startuje úderem 18. hodiny, vstupné pro všechny je zdarma.

„Rok se s rokem sešel a jsem rád, že sportovní duch Vrchlabí neuvadá. Spíš narůstá, posiluje a bobtná. Je nám ctí, že budeme moci vyhlásit nejlepší sportovce z našeho města. Těm vděčíme za to, že jméno města Vrchlabí zní mnohdy i tisíce kilometrů odsud a že v nich místní nastupující generace má dobrý příklad, který může následovat," říká organizátor akce Petr Ticháček, který bude celý večer i uvádět.

Moderátorského parťáka mu bude dělat další významný vrchlabský rodák Martin Zach. Ten v roce 2009 vyhrál titul Muž roku, ale jen pár desítek hodin poté se při exhibičních skocích do vody vážně zranil a ochrnul.

Tradiční akce, kterou ve spolupráci s městem Vrchlabí pořádá agentura RozumímePR, nabídne bohatý program. „V rámci večera návštěvníci uvidí exkluzivní exhibici Freestyle sportu na mini rampě přímo na sále Střelnice. Představí se i několikanásobný mistr České republiky v BMX Erik Figar a mistr světa ve Freestyle scooter Martin Nogol," říká organizátor Petr Ticháček.

Mezi vrcholy večera bude nepochybně patřit odvysílání rozhovoru s rychlobruslařkou Karolínou Erbanovou (na snímku), vystoupení Tanečního studia Oliver či dražba sportovních předmětů, jejíž výtěžek zamíří do fondu Martina Zacha a následně pak na podporu hendikepovaných sportovců z Vrchlabí.

(tich, to)