Bude nováček soutěže pro Karu jen příjemným předkrmem na očekávané čtvrtfinále? Každý fanoušek podkrkonošského celku by si to přál. Podcenit ale letos nelze žádného soupeře, o čemž se Trutnov již několikrát přesvědčil.

Přesto platí, že by několikanásobný držitel medailí neměl mít s pražským celkem mnoho starostí. Svědčí o tom i výsledky obou vzájemných duelů v základní části soutěže. Nejprve vyhrála Kara v hlavním městě 89:69, domácí odveta dopadla ještě lépe (95:60).

„S tím, co máme natrénováno, a jaké výkony jsme doposud podávali, bychom měli sérii s VŠE zvládnout,“ věří svému týmu kouč Petrovický.

Zároveň však trutnovský lodivod dobře ví, že situace v jeho kádru není nejlepší a spousta zranění ji komplikuje. „Vyskakovat si nemůžeme, přesto jsme favoritem,“ neschovává se za ničím vůdce odhodlaného kolektivu.

Za velkou výhodu Kary lze brát třetí místo po základní části a posléze i po nástavbě.

Trutnov v letošní sezoně vyhrál Středoevropskou ligu, poté nezvládl finálový turnaj domácího poháru, následně vybojoval nejlepší možnou pozici pro play off.

Trutnovský tým se těší na bouřlivou domácí atmosféru a věří v maximální podporu fanoušků. „Naším cílem je určitě potvrdit sílu domácího prostředí a uspět v obou utkáních. Určitě to nebude jednoduché, proto budeme spoléhat i na skvělou podporu našich příznivců, která je nejlepší v ŽBL,“ řekl Martin Petrovický.