S velkým odhodláním již téměř deset let bojuje s mužskou přesilou v Junior buggy, ale pomalu pošilhává po vyšší kategorii. Letos má za sebou dva závody. Úvodní v Humpolci vynechala. V rakouském Hornu dojela šestá a naposledy v Nové Pace na domácí půdě sedmá.

Ivano, zatím vám v Mezinárodním Mistrovství České republiky patří průběžné deváté místo. Ve Štikovské rokli jste ale chtěla určitě víc, viďte?
V první a ve druhé rozjížďce jsme měli problém s řadícím mechanismem. Ne s převodovkou, ale s tím, co ji ovládá. Ve třetí rozjížďce jsem se přetočila, protože mi praskl homo – kinetický kloub na levé přední poloose, takže se před rozhodující jízdou dělalo na předku i a na zadku. Jelikož do mě ještě narazil Prokop, tak byly škody mnohem větší. Do finále se bugina nestíhala pořádně překontrolovat, a tak se kolo od kola na bugině rozhazovala geometrie a stávala se stále méně ovladatelnou. Nakonec jsem byla i ráda, že jsem vůbec dojela.

Jaký máte vlastně letos závodní program?
Vše se samozřejmě odvíjí od finančních možností týmu. S největší pravděpodobností letos pojedeme především závody Mezinárodního mistrovství České republiky a evropské závody v Nové Pace a Přerově.

Mladá závodnice svými výkony již několik let aspiruje na Zlatý volant v kategorii žen. Ivanu čekají do konce první poloviny sezony závody MMČR v Přerově (16. – 17. 6.), Poříčí nad Sázavou (21. a 22. 7.) a již zmíněný závod ME v Nové Pace na přelomu června a července.

(vyd, to)