VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hvězda Deníku: Hlasujte pro svého favorita

Pojizeří - Také na začátku tohoto roku mezi sebou sportovci na Semilsku poznají toho nejlepšího. Vyhraje i tentokrát v posledních letech bezkonkurenční Roman Koudelka? 

4.1.2018
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec Semilska za rok 2016Foto: Zdeněk Matura

Anketa o Nejúspěšnějšího sportovce Semilska napíše svůj další díl a slavnostní vyhlášení uvidí na konci ledna kulturní dům v Turnově. Vítěze osmi (!) jednotlivých kategorií vybere odborná komise, aktivně se ale mohou zapojit i čtenáři Deníku, který je společně s okresní organizací České unie sportu v Semilech, agenturou Sport Action a městem Turnov pořadatelem tradiční akce.

Od začátku nového roku bude na stránkách našich novin vycházet hlasovací kupon, pomocí něhož bude moci každý čtenář volit Hvězdu Krkonošského deníku. Tou se může stát kterýkoliv jednotlivec či kolektiv. A že je z čeho vybírat, o tom se můžete přesvědčit v seznamu sportovců, který na adresu pořadatele zaslaly pojizerské sportovní oddíly.

SPORTOVCI DO 19 LET

Nella BENEŠOVÁ (Jiskra Harrachov), běh na lyžích – 1. místo z MČR v běhu žákyň na 3 km klasicky, vítězka několika závodů Českého poháru, vítězka Poháru Libereckého kraje, vítězka Českého poháru v běhu na lyžích.

Pavel BERNAT (LSK Lomnice nad Popelkou), severská kombinace – 1. místo z MČR.

Dominik BLÁHA (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích a severská kombinace – dvakrát 1. a jednou 3. místo z MČR.

Matěj ČEJCHAN (LSK Lomnice nad Popelkou) – skoky na lyžích – 1. místo z MČR.

Michal HANYK (AC Turnov), atletika, triatlon – 1. místo v závodě na 3000 metrů z MU žactva, 1. (1500 m př.), třikrát 2. (1500 hala, 1500 na LODM a 3000) a 3. místo (3000 m hala) z MČR, 1. místo z MČR v terénním triatlonu, 1. místo v Českém poháru aquatlonu a 2. místo z MČR v aquatlonu.

František HOLÍK (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 30. místo na mistrovství světa juniorů, 1. a 2. místo z MČR.

Vítězslav HORNIG (KB Jilemnice), biatlon – 1. (spint) a 7. místo (stíhací závod) na EYOWF v Erzurumu (Turecko), 1. (stíhací závod), 2. (hromadný závod) a 3. místo (sprint) z MČR, 2. místo v Českém poháru.

Jachym HRDINA (LSK Lomnice nad Popelkou), severská kombinace – 1. místo z MČR.

Tereza CHRÁSTOVÁ (Sportovní klub Studenec), orientační sporty – 3. místo na mistrovství Evropy v orientačním běhu, dvakrát 3. místo z mistrovství světa škol na Sicílii, dvakrát 2. místo z MČR.

Jakub LACINA (TJ Semily), kanoistika – 3. místo z Českého poháru a 4. místo z MČR.

Tomáš LENGYEL (TJ Semily), běh na lyžích – 2. místo z Českého poháru v Harrachově, 5. místo z MČR v Zadově, účast v reprezentačním družstvu olympijských her nadějí.

Klára LENGYELOVÁ (TJ Semily), běh na lyžích – 1. místo z Poháru Libereckého kraje, dvakrát 1. místo z Poháru LK v přespolním běhu.

Lukáš LINK (Sportovní klub Studenec), orientační sporty – 3. místo z mistrovství světa škol v orientačním běhu na Sicílii, 3. místo z LODM a 1. místo štafety z LODM v orientačním běhu.

Jiří KONVALINKA (Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – 1. místo z MČR žáků ve skoku na lyžích, 2. místo z MČR v severské kombinaci, celkový vítěz letního MČR ve skocích, vítěz všech čtyř závodů Beskydského turné, vítěz většiny RKZ ve skocích.

Eliška MARTÍNKOVÁ (AC Turnov), atletika – 2. místo na 3000 metrů v chůzi z MU žactva, 1. místo z MČR na 3000 metrů chůze.

Adam MATOUŠ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 6. a 33. místo na MSJ Soldier Hollow (USA), 1., dvakrát 2. a 3. místo z MČR, 2. místo v celkovém hodnocení Českého poháru juniorů.

Matěj PONOCNÝ (AC Turnov), atletika – 2. a 4. (LODM) místo z MČR, závodí také v kategoriích neslyšících – 2. místo z MČR ve futsalu (nejlepší střelec turnaje), čtyřikrát 1. místo na Evropském poháru neslyšících v alpských disciplínách, v roce 2017 překonal čtyři české žákovské rekordy neslyšících (60, 150, 200 a 300 metrů).

Tereza RYBOVÁ (Powerlifting Semily), trojboj – 1. místo na mistrovství světa v Trutnově a Evropy v Polsku, 1. místo z MČR.

Marie RYSULOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 2. a dvakrát 1. místo z MČR.

Radim SUDEK (LSK Lomnice nad Popelkou) – skoky na lyžích a severská kombinace – 1., 2. a 3. místo z MČR.

Jakub ŠAFÁŘ (AC Turnov), atletika – dvakrát 2. místo z MČR (pětiboj a skok daleký na LODM).

Vít ŠTEFAN (Sportovní klub Studenec), orientační sporty – 2. místo z mistrovství světa škol v orientačním běhu na Sicílii, dvakrát 2. místo z MČR a 1. místo štafety z LODM v orientačním běhu.

Adriana ŠVECOVÁ (TJ Turnov), mushing – 2. místo na mistrovství Evropy v Itálii, 1. místo z MČR v canicrossu juniorek v Novém Městě.

Patrik TOMÁŠ (Powerlifting Semily), trojboj – 1. místo na mistrovství světa v Trutnově i Evropy v Polsku, 2. místo z MČR.

Renata TREJBALOVÁ (KB Jilemnice), biatlon – 1. (hromadný závod) a 2. místo (sprint) z MČR, 1. místo v Českém poháru.

Kateřina TŮMOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 1., dvakrát 2. a dvakrát 3. místo z MČR, celková vítězka Českého poháru v kategorii mladších dorostenek.

Jan TURCHICH (TSC JUDO Turnov), judo – 3. místo z MČR dorostu ve váze do 55 kg.

Barbora VELÍŠKOVÁ (AC Turnov), atletika - 2. a 6. (LODM) místo z MČR ve vrhu koulí.

Tereza VOBORNÍKOVÁ (KB Jilemnice), biatlon – třikrát 1. místo (sprint, hromadný závod a supersprint) z MČR.

Klára VOLFOVÁ (TSC JUDO Turnov), judo – 3. místo z MČR dorostu ve váze do 70 kg, 3. místo z MČR družstev dorostu, 9. místo na Evropském poháru v Teplicích, 1. místo v Českém poháru, 2. místo na mezinárodním turnaji v Pezinoku, 3. místo v Bánské Bystrici a Budapešti.

Pavlína VOTOČKOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 14., 19. a 24. místo na EYOWF v Erzurumu (Turecko), 1., 2. a 3. místo z MČR.

Julie ZÁRYBNICKÁ (TSC JUDO Turnov), judo - 1. místo z MČR v kategorii starších žákyň, 3. místo v dorostu ve váze do 57 kg, 3. místo z MČR družstev v obou kategoriích, vítězka českého rankingu U15, 2. místo v dorostu, členka českého reprezentačního výběru U15 i dorostu, v závodech Českého poháru třikrát 1. a dvakrát 2. místo U15, třikrát 1. a dvakrát 2. místo v dorostu, v Evropě 1. a třikrát 2. místo U15, dvakrát 1. a 2. místo v dorostu, v Evropě 1. a třikrát 2. místo (U15), třikrát 2. a jednou 3. místo (dorost).

Lucie ZÁRYBNICKÁ (TSC JUDO Turnov), judo – 1. místo z MČR v kategorii starších žákyň i dorostu ve váze do 52 kg, 3. místo z MČR družstev v obou kategoriích, vítězka českého rankingu U15 i dorostu, členka českého reprezentačního výběru U15 i dorostu, v závodech Českého poháru čtyřikrát 1. a jednou 2. místo U15, 1. a třikrát 3. místo v dorostu, v Evropě dvakrát 1., 2. a 3. místo U15, dvakrát 2. a 3. místo v dorostu.

Jana ZIKMUNDOVÁ (AC Turnov), atletika – 6. místo na 3000 metrů v chůzi z MU žactva, dvakrát 2. místo z MČR na 3000 metrů chůze (dráha a hala).

SPORTOVCI NAD 19 LET

Patrik BENC (TJ Spartak Rokytnice n. J.), sjezdové lyžování – 46. místo na mistrovství světa juniorů v obřím slalomu, 49. místo ve sjezdu. 6. místo z MČR v obřím slalomu.

Josef EGRT (AC Turnov), atletika, vrhy – 3. (kladivo do 22 let) a 6. (kladivo muži) místo z MČR, opora druholigového družstva mužů AC Turnov, vrh kladivem 63,42 m.

Zdeněk HÁK (TJ Spartak Rokytnice n. J.), alpinismus – prvovýstup v jihozápadní stěně hory Gasherbgum (8068 m.n.m.) alpským stylem bez podpory jiných lidí a výškových táborů).

Kateřina JANATOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 10., 21. a 27. místo na mistrovství světa juniorů, dvakrát 4. a jednou 5. místo na FIS Continental cupu.

Šárka JIROUŠOVÁ (OSH Semily), požární sport – 1. místo na mistrovství světa v tureckém Izmiru, 1. místo z MČR v Praze, 1. místo z krajského poháru v České Lípě.

Jan KAZDA (TJ Turnov), kickbox – 2. a 3. místo na mistrovství světa v Irsku.

Petr KAZDA (TJ Turnov), kickbox – 2. a 3. místo na mistrovství světa v Irsku.

Roman KOUDELKA (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 14. místo na mistrovství světa, dvakrát 3., 4., 5. a dvakrát 6. místo v závodě Světového poháru, 1. místo z MČR.

Jan KREISINGER (Sportovní klub Studenec), lehká atletika – 3. místo z MČR v silničním běhu Běchovice – Praha, 4. místo z MČR na dráze 10 km.

Marta KŘEPELKOVÁ (Jiskra Harrachov), skoky na lyžích – 9. místo na mistrovství světa v Lahti (mix team), tři medaile ze Světové zimní univerziády v Almaty (3. místo jednotlivci, 2. místo dvojice a mix), 2. (K90) a 3. (K70) místo z MČR.

Veronika NAVRÁTILOVÁ (TJ Turnov), mushing – 1. místo na mistrovství Evropy ECF v Itálii, dvakrát 2. místo na mistrovství světa IFSS v Polsku, 2. místo z MČR.

Jakub OMA (TJ Turnov), radiový orientační běh – 1., dvakrát 3. a jednou 5. místo na mistrovství Evropy.

Michaela OMOVÁ (TJ Turnov), radiový orientační běh – dvakrát 1. a dvakrát 2. místo na mistrovství Evropy.

Tomáš PORTYK (LSK Lomnice nad Popelkou), severská kombinace – 4., 7. a 11. místo v závodě Světového poháru, 1. místo z MČR.

Jakub PŠENIČKA (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 11. a 18. místo na světové zimní univerziádě v Almaty, 3. místo ve štafetě, 4. a 10. místo z MČR, 1. místo Bieg Piastow, 6. místo Vassalopet China, 32. místo na Jizerské padesátce.

Sandra SCHÜTZOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 12. a 39. místo na mistrovství světa v Lahti, 3. a 6. místo na FIS Continental cupu, dvakrát 1. místo z MČR žen.

Zuzana STAŇKOVÁ (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – 29. a 30. místo na mistrovství světa juniorů, třikrát 2. a dvakrát 3. místo z MČR.

Pavel ŠIMÁČEK (ŠK Zikuda Turnov), šachy – 6. místo z MČR, zisk titulu mezinárodního velmistra, 2. místo na turnaji Czech Open – nejlepší Čech před D. Navarou), 1. místo na Memoriálu arm. Gen. Krejčího, kapitán mistrů ČR a vítěze Poháru ČR.

Ladislav VILA (AC Turnov), atletika, sprinty – 5. místo z MČR v běhu na 100 metrů do 22 let, opora druholigového družstva mužů AC Turnov, běh na 100 metrů 10,83 s.

KOLEKTIVY DO 19 LET

AC Turnov (žáci), atletika – 10. místo na finále MČR, 2. místo v krajském přeboru, 3. místo ze semifinále MČR (opory Matěj Ponocný, Michal Hanyk a Jakub Šafář).

ČKS SKI Jilemnice (starší žákyně), běh na lyžích – štafeta ve složení Paulusová, Šulcová, Horáčková 1. místo z MČR.

ČKS SKI Jilemnice (mladší dorostenky), běh na lyžích – štafeta ve složení Rysulová, Tůmová 1. místo z MČR týmového sprintu.

ČKS SKI Jilemnice (starší dorost), běh na lyžích – smíšené družstvo 1. místo z MČR.

ČKS SKI Jilemnice (starší dorostenci), běh na lyžích – štafeta ve složení Lukeš, Schütz, Břečka 2. místo z MČR štafet.

ČKS SKI Jilemnice (starší dorostenky), běh na lyžích – štafeta ve složení Trojanová, Votočková 2. místo z MČR v týmovém sprintu.

Jiskra Harrachov (Petr Šablatura a Radek Rýdl), skoky na lyžích – 1. místo z MČR dvoučlenných družstev.

LSK Lomnice nad Popelkou (David Rygl a Dominik Bláha), skoky na lyžích – dvakrát 1. místo z MČR.

HC Lomnice n. P. (starší žáci), lední hokej – 1. místo v lize starších žáků v základní části i ve finálové skupině.

HC Lomnice n. P. (mladší žáci), lední hokej – 1. místo v základní části ligy mladších žáků a 3. místo ve finálové skupině.

SK Studenec (starší přípravka dívek), fotbal – 4. místo v celostátní lize přípravek, 1. místo v celostátním finále školské futsalové ligy.

Školní sportovní klub při ZŠ a MŠ Studenec, orientační sporty – 1. místo na mistrovství světa v soutěži družstev na Sicílii, 1. místo z MČR v orientačním běhu, 1. místo v krajském finále škol.

TSC JUDO Turnov (starší žákyně a dorostenky), judo – 3. místo z MČR starších žákyň i dorostu, nejúspěšnější české družstvo na pěti závodech Českého poháru (2. a 3. místo).

KOLEKTIVY NAD 19 LET

ČKS SKI Jilemnice (ženy), běh na lyžích – 1. místo z MČR štafet.

ČKS SKI Jilemnice (ligové družstvo dospělých), běh na lyžích – 2. místo z MČR smíšených družstev v 1. lize.

HC Lomnice n. P. (muži), lední hokej – 2. místo v Krajské lize Libereckého kraje.

TJ Zikuda Turnov (muži), volejbal – 1. místo v I. lize.

ŠK Zikuda Turnov (ligové družstvo dospělých), šachy – 1. místo z MČR v bleskové hře čtyřčlenných družstev, 1. místo z MČR prakt. šach čtyřčlenných družstev, 1. místo na Poháru ČR družstev, 5. místo v extralize, nejúspěšnější sezona v historii klubu.

JEDNOTLIVCI MASTERS

Petr ČECH (KB Jilemnice), biatlon – 5. místo ve sprintu na mistrovství světa veteránu v Kontiolahti, 1. (stíhací závod) a 2. (sprint) místo z MČR, 1. místo v Českém poháru – absolutní vítěz.

Jan ČERMÁK (SKI klub Masters Rokytnice n. J), alpské disciplíny, sjezdové lyžování – 3. místo na mistrovství světa Masters v Meiringenu, dvakrát 1. místo z MČR v Herlíkovicích.

Ilona ERLEBACHOVÁ (TJ Turnov), mushing – 1. místo na mistrovství světa IFSS v Polsku (bikejoring veteran), 1. místo z MČR v Novém Městě.

Stanislav HAJSKÝ (TJ Semily), rafty – 2. místo na mistrovství světa v Japonsku, 1. místo na mistrovství Evropy v Gruzii.

Milan KOHOUT (Powerlifting Semily), benchpress – 1. místo na mistrovství Evropy, 2. místo z MČR, 1. místo na mistrovství světa za klub Powerlifting Animals).

Vladimíra KREJČÍ (SKI klub Masters Rokytnice n. J.), alpské disciplíny, sjezdové lyžování – 2. místo na mistrovství světa Masters v Meiringenu, dvakrát 1. a 2., jednou 3. místo v závodě Světového poháru, 1. a 3. místo z MČR Masters v Herlíkovicích.

HENDIKEPOVANÝ SPORTOVEC

Matěj PONOCNÝ (SKI klub Masters Rokytnice n. J.), alpské lyžování, atletika – 2. a sedmkrát 3. místo na Deaf Evropském poháru, pětkrát 1. místo z MČR v atletice (běh na 60, 100, 200 metrů, štafety na 150 a 300 metrů), 2. místo v okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, 2. a 3. místo z MČR v Koutech nad Desnou, vybrán do atletické reprezentace juniorů, vyhlášen Sportovcem dne a roku.

NEJLEPŠÍ TRENÉR - AMATÉŘI

Tomáš BERGR (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – účast na mistrovství světa juniorů, třikrát 2. a dvakrát 3. místo z MČR.

Roman BLAŽEK (HC Lomnice n. P.), lední hokej – trenér úspěšných starších žáků.

Kateřina ČERMÁKOVÁ (AC Turnov), atletika – 1. místo svěřenkyně Martínkové z MČR v chůzi.

Miroslav REICHL (AC Turnov), atletika – šest medailí svěřence Hanyka z MČR, dvě medaile svěřence Šafáře z MČR.

NEJLEPŠÍ TRENÉR - PROFESIONÁLOVÉ

Martin BŘEČKA (LSK Lomnice nad Popelkou), severská kombinace – třikrát 1., pětkrát 2. a třikrát 3. místo z MČR.

Václav ČUŘÍK (Jiskra Harrachov), běh na lyžích – v oddíle je trenérem od roku 1999, zajišťuje veškerou přípravu, ve skupině má okolo dvaceti dětí, mezi jeho odchovance patří například Eva Puskarčíková, úspěšní pod ním byla Nella Benešová, oceněn hejtmanem Martinem Půtou „Za zásluhy o školství v Libereckém kraji“.

Václav HAMAN (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – osobní trenér úspěšných Janatové, Matouše, Votočkové, Macháče, Pšeničky, jeho svěřenci získali 29 individuálních medailových umístění z MČR, z toho 11 x zlato.

Jakub MAREŠ (TSC JUDO Turnov), judo – 3. místo z MČR družstev U15 i dorostu, trenér úspěšných Volfové, Turchicha, J. a L. Zárybnických, jeho svěřenci navíc získali 18 medailí v závodech Českého poháru, 8 cenných kovů z velkých evropských turnajů, starší žákyně a dorostenky byly nejúspěšnějším českým týmem na pěti závodech Českého poháru.

Vladimír NESVADBA (Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – svěřenci získali osm medailí z MČR a několik výborných umístění v závodech Českého poháru.

Tomáš PORTYK st. (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – účast na mistrovství světa a Světovém poháru, pětkrát 1. a dvakrát 3. místo z MČR.

Autor: Tomáš Otradovský

4.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Nevídaný debakl Lokomotivy, Lvice uspěly

Miminka z našeho regionu
9

Právě jsme se narodili - leden 2018

Čtyři ženy v desítce a soudek piva pro Birkeho

Trutnovsko, Pojizeří - Restaurace Dubina v Bílé Třemešné hostila ve středu večer slavnostní vyhlášení podzimní části TIP ligy. U jednoho stolu se sešla desítka úspěšných tipujících. Některé z nich doprovázeli i rodinní příslušníci.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Práce v lese skončila tragicky

Poniklá - Při těžební práci v lese mezi obcemi Poniklá a Roprachtice na Semilsku tragicky zahynul 51letý muž.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>