HC TJ Náchod – 1. HK Dvůr Králové 22:24 (13:11).

Na vyloučené, na sedmičky, na počet žlutých karet, v tom všem byl souboj odvěkých rivalů statisticky vyrovnán. Ve skóre se ale konečný výsledek o dvě trefy přehoupl na stranu hostů a s ohledem na průběh sobotního derby lze úspěch svěřenců kouče Michala Pichy považovat za zasloužený.

Dvůr měl vynikající úvod, v němž dobře bránil a díky smrtícím kontrům si brzy vypracoval vedení 3:8. Po čtvrthodině hry ale domácí našli na soupeře recept a pomalu z náskoku ukrajovali. Tři minuty před pauzou vedl Dvůr již jen 9:11 a jelikož závěr prvního poločasu měli Náchodští doslova drtivý, šlo se do kabin za stavu 13:11.

Hned po přestávce se naštěstí hosté vrátili do vedení a těsný náskok si udržovali po celé druhé dějství. Na každou branku svého soka dokázali Dvoráci včas odpovědět, když velkou měrou přispíval na střelecké konto zkušený kanonýr Fiedor. Pevnou ruku navíc prokazoval při sedmimetrových hodech Hracha a když minutu před koncem hosté při přesilovce zvýšili na 22:24, bylo o vítězi úvodního východočeského derby v sezoně definitivně jasno.

Fakta – branky: Klouček 7/4, Freiberg 5, Balcar a Nosil 3, Resl a Lojda 2 – Fiedor 8/1, Kotík 5, Hracha 4/3, Picha 3, Kulhánek 2, Etrich a Jůza 1. Rozhodčí: Kozler, Mošna. Vyloučení: 6:6. ŽK: 3:3. Sedmičky: 4/4 – 4/4. Diváků: 200. 1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, Janeček – Voňka, K. Černý, Gogolák, D. Picha, Kulhánek, Etrich, Kotík, Kirschbaum, Fiedor, Jůza, Hracha, Zelinka.

12. Košutka 3 0 0 3 64:95 0

Ve čtvrtém kole přivítají Dvoráci vítěze loňského ročníku ze Šumperka. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin ve sportovní hale Strž a domácí si budou muset dát pozor především na údernou dvojici Martin Vobořil, Tomáš Laštůvka. Oba v dosavadních třech duelech dokázali nastřílet shodný počet dvaceti branek! Fanoušci jsou na zápas zváni a jejich podporu budou hráči potřebovat.